Ostali sportovi

Polovičan učinak u Turskoj: Pucar slavio, Zeljko tijesno izgubio

Petar Jenjić • četvrtak, 19.10.2023.

U tijeku je WTT Contender u Antalyji, a danas su već svoje meče odigrala dvojica Hrvata. Tomislav Pucar slavio je u četiri seta, dok je Filip Zeljko izgubio u pet setova...

U turskoj Antalyji je u tijeku WTT Contender, a prvi je za stol izašao Tomislav Pucar koji je za protivnika imao 22. stolnotenisača svijeta Omara Assara. 22 mjesta lošije rangirani hrvatski predstavnik slavio je s 3:1 u setovima.

Igraj na stolnoteniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Meč je trajao nešto više od 28 minuta. Prvi set dobio je s 11-7, drugi nešto brže s 11-4, dok je treći pripao Egipćaninu s 11-8. Ipak, četvrti set ponovno odlazi na stranu Pucara s 11-7, a u sljedećoj ga rundi čeka 47. na svjetskoj ljestvici, Sora Matsushima.

Pobjedu nije uspio upisati drugi hrvatski predstavnik Filip Zeljko. Trenutno 133. na svjetskoj ljestvici igrao je protiv 31. igrača svijeta, Cheng-Jui Kaa iz Kineskog Tajpeha koji je slavio u pet setova.

Dvoboj je trajao 47 minuta, a prva dva seta dobio je Kao s 11-9. U trećem je Zeljko uzvratio na isti način, četvrti je dobio s 11-8, međutim, u petom je ipak posustao. Njegov protivnik slavio je s 11-5.