SuperSport HNL, 12. kolo, 20.10.2023, 18:00 h

Remi bez pogodaka u Kranjčevićevoj, Marković frustrirao Farmaceute

Branimir Korać • petak, 20.10.2023.

U prvom susretu 12. kola SuperSport HNL-a Slaven Belupo gostovao je kod Rudeša i iz Kranjčevićeve vratio se s bodom. Imao je više prilika, ali nije ih iskoristio...

Iako je dvoboj između Rudeša i Slaven Belupa završio 0:0, ne može se reći da je bio nesadržajan. Bilo je prilika, posebno izgledne imali su gosti, ali vratari su odradili odličan posao.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvo poluvrijeme otprilike je bilo slika onog kako ove dvije momčadi u zadnje vrijeme izgledaju. Rudeš još uvijek izgleda nepovezano i neuigrano, trebat će očito još vremena da sve sjedne na svoje mjesto, a s druge strane Farmaceuti stvaraju prilike, ali realizacija nije dobra.

U prvom poluvremenu tri sjajne prilike gosti nisu iskoristili, vratar Rudeša Matej Marković obranio je sve tri prilike.

Jedna od njih u 21. minuti ujedno je bila i prva velika prilika na susretu, obrana Rudeša neshvatljivo je zastala nakon ubačaja s desne strane, nitko nije niti pokušao pratiti Mioča koji ostaje sam pred vratarom, ali Marković se odlično postavio i obranio taj pokušaj.

Niti deset minuta kasnije nova odlična prilika za goste. Ponovno kontra Slavena, Hoxha je ušao u 16 metara, gađao suprotni kut, ali Marković odbija u korner.

Treća velika Markovićeva obrana stigla je u 43. minuti, Štrkalj je odlično pucao glavom u gornji kut, ali fantastično je reagirao vratar Rudeša i spasio svoju momčad.

U drugom poluvremenu nastavilo se pritiskom i boljom igrom Slaven Belupa, no prvo ime susreta, vratar Rudeša Matej Marković i dalje je branio sjajno.

U 57. minuti skinuo je i četvrtu veliku priliku za gostima, Štrkalj je krenuo prema golu, došao pred vratara, ali ovaj je obranio njegov pokušaj.

Slaven Belupo malo se ispuhao nakon svih tih silnih promašaja, više nije bio tako opasan, a Rudeš je pokušavao sporadično zaprijetiti.

Imali su domaćini nekoliko solidnih situacija do kraja susreta, ali kao što Slaven nije pronašao put do mreže, nije niti Rudeš.

Ostalo je 0:0 u zanimljivom dvoboju nakon kojeg Rudeš može biti zadovoljniji ovim bodom s obzirom kako se susret odvijao.