Drama u Puli okončana remijem, Futsal Dinamo i Olmissum do uvjerljivih pobjeda

Branimir Korać • subota, 21.10.2023.

Nakon četvrtog kola SuperSport HMNL-a, nema više stopostotnih. Novo Vrijeme poraženo je u Omišu, a Square je remizirao kod Torcide...

Futsal Dinamo nije imao nikakvih problema protiv Osijeka. Svladao ga je s glatkih 4:0 i u dobrom raspoloženju dočekuje kvalifikacijski turnir Lige prvaka kojem je domaćin sljedećeg tjedna.

Igraj na utakmice SuperSport HMNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Protiv Osječana sve je bilo riješeno već u prvom poluvremenu koje je Futsal Dinamo dobio s konačnih 4:0. Dva pogotka postigao je Luka Perić, a po jedan su dodali Neven Zonjić i Danijel Dekanić.

Torcida je ugostila Square i odigrala odličnu utakmicu, međutim nije uspjela doći do pobjede. Goste je od poraza spasio Zoran Primić koji je obranio puno toga.

Već u četvrtoj minuti Milan Družijanić doveo je Torcidu u vodstvo da bi u 19. minuti Mirko Hrkač izjednačio. No kratko je trajao taj egal, 30-ak sekundi kasnije kapetan Mijo Mišerda poravnava na 1:1 na odmoru.

U drugom poluvremenu Dubrovčani u tražili poravnanje i trud im se isplatio u 37. minuti kada je Hrkač pucao, a Goran Duvančić na drugoj vratnici samo podmetnuo nogu. Imali su domaćini do kraja sjajnu priliku koju je atraktivnom obranom skinuo Primič.

Dramatično je bilo u Puli gdje je Futsal Pula ugostila Vrgorac, a završilo je 4:4.

Domaćin je vodio s 4:2,a li nije zadržao prednost, Vrgorac se uspio vraiti i izjednačliti. Pogotka za Pulu postigli su Felipe Echavarria, Toni Kirevski (autogol), Manolo Bilić i vratar Roberto Junior Gozi.

Za Vrgorac su precizni bili Manuel Jesus Pacheco (autogol), Toni Kirevski, Josip Sesar i Marko Gašpar.

OLmissum je odigrao odličnu utakmicu protiv Novog Vremena i svladao ga s čak 4:1 tako d nema više stopostotnih. U prvom poluvremenu postignuto je čak četiri od ukupno pet pogodaka, a domačin je vodio s 3:1 golovima Antonija Sekulića (dva) i Josipa Jurline dok je Marin Sesar u finišu poluvremena smanjio je 3:1. Kodnačnih 4:1 postavio je u 39. minuti Bruno Žilić.