SuperSport HNL, 12. kolo, 21.10.2023, 18:10 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Patrik Kolarić (Čakovec), Luka Pajić (Rijeka), Ivan Starčević (Brezovac)
Arijan Ademi 62'
Dinamo

Dinamo pao u Velikoj Gorici, Jeličićevi potezi osigurali domaćinu tri boda!

Branimir Korać • subota, 21.10.2023.

Dinamo je upisao poraz u 12. kolu SuperSport HNL-a u Velikoj Gorici gdje je domaćin slavio s 2:1. Poveli su modri golom Ademija, ali Vujnović i Jurić osigurali su Goričanima veliki preokret!

Iako je Dinamo većim dijelom susreta bio bolji protivnik, Gorica je bila ta koja je odnijela pobjedu. Dinko Jeličić povukao je sjajne poteze u drugom poluvremenu i upravo igrači koji su ušli s klupe donijeli su Gorici oba gola, preokret i pobjedu.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prva dva susreta u 12. kolu SuperSport HNL-a nisu donijela pogotke, završena su 0:0, a mreže su mirovale i nakon prvog poluvremena u Velikoj Gorici. Dinamo je tu zaprijetio na početku preko Ljubičića, ali imala je i Gorica dvije situacije u kojima je mogla do pogotka.

Možda najizglednija situacija bila je ona u kojoj nije bilo udarca, Baturina se sjurio prema golu od centra i na ulasku u 16 metara sjajnim klizećim startom zaustavio ga je Ndockyt.

U drugom dijelu Dinamo je najčešće prijetio preko raspoloženog Baturine koji je bio odvažniji i agresivniji nego inače. Imao je nekoliko dobrih prodora, pokušaja, ali lopta je prolazila malo pokraj ili preko okvira gola.

U 62. minuti Dinamo je poveo. Marko Bulat odradio je sjajan posao i zatim odlično asistirao Arijanu Ademiju koji nečuvan dolazi iz drugog plana i s 13-14 metara pogađa suprotni gornji kut.

Činilo se da će Dinamo ipak uzeti tri boda, ali Gorica je čekala i dočekala svoju priliku. U 70. minuti Munksgaard je ubacio s desne strane, Jurić spustio glavom za nečuvanog Vujnovića koji zabija za poravnanje.

Dinamo je preuzeo posjed lopte u potpunosti, tražio način kako probiti vrlo dobro organiziranu obranu Gorice i nije uspio.

Pokazali su Goričani kako se to radi, Soldo je dao loptu kroz obranu za Jurića, on se našao sam pred Nevistićem i u 92. minuti rutinski zabio za 2:1 i preokret Gorice!

Do kraja susreta još je pokušao Ristovski, Dinamo je pokušao nešto napraviti na silu, ali nije uspio. Tek pred kraj je pošteno pritisnuo, ali Gorica se obranila.