Zadar sjajnim prvim poluvremenom osigurao pobjedu u Novom Mestu

Branimir Korać • nedjelja, 22.10.2023.

Košarkaši Zadra stigli su do druge ovosezonske pobjede u regionalnoj ligi. Nakon što su kod kuće visoko slavili protiv Mornara, sada su u gostima svladali Krku...

Odličan ulazak u utakmicu i visoka prednost Zadrana u ranoj fazi omogućili su Zadru da dođe do ove vrlo važne pobjede. Slavili su Zadrani 88:75 i tako povezali dvije pobjede nakon što su na startu izgubili u prva dva kola u Podgorici.

Igraj na utakmice ABA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Krka je protivnik koji je u svakom slučaju jednostavniji od Budućnosti i Studentskog centra i Zadar je to znao iskoristiti te doći do pobjede.

Zadar je od početka stavio Krku u poziciju da hvata zaostatak i uspjela je u jednom trenutku doći do vodstva, ubačajem Jairusa Hamiltona povela je 15:14 dvije i pol minute prije kraja prve četvrtine.

No ušla je tu Krka u krizu, Zadar je napravio seriju 14:1, domaćin je skoro pet minuta bio bez poena i hrvatski predstavnik se odvojio i stekao prednost.

Nova serija 14:0 odvela je Zadar na 45:22 i bilo je jasno da će Slovenci teško uhvatiti priključak.

Zadar je mirno održavao razliku i Krka je u završnici samo malo smanjila zaostatak.

Najbolji kod Zadra bili su Luka Božić s 24 poena, šest skokova i devet asistencija, Karlo Žganec s 23 poena i šest skokova te Dario Drežnjak s 21 poenom i osam skokova. Njih trojica ubacili su čak 14 od 15 Zadrovih trica.

Kod Krke Leon Stergar ubacio je 23 poena uz osam skokova.