Cibona prva do četiri poraza, a Budućnost prva do četiri pobjede

Branimir Korać • petak, 20.10.2023.

U četvrtom kolu ABA lige Budućnost je upisala pobjedu protiv Cibone. Podgoričani su slavili na svom parketu s 93:85...

Niti iz četvrtog pokušaja Cibona nije uspjela doći do pobjede u ABA ligi. Gostovanje kod Budućnosti ionako je okarakterizirano kao ono na kojem će se teško doći do pobjede, ali ako nešto može zadovoljiti Cibose, onda je to činjenica da su ponovno bili potpuno ravnopravni u prvom poluvremenu i to kao u susretu s Partizanom, protiv dosta kvalitetnijeg protivnika.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Cibona je u Podgoricu doputovala s desetoricom igrača, ovaj put nije vodila na put juniore koji pomažu u hrvatskom prvenstvu, Domagoj Vuković gotovo da nije igrao, bilo je problema i s osobnim pogreškama i u biti puno više Cibona nije mogla izvući.

Prvo poluvrijeme u Podgorici bilo je vrlo dobro, Cibona se dobro postavila i nije dopustila Budućnosti da rano riješi pitanje pobjednika. Na odmoru je na semaforu stajalo 43:41 za domačina.

U nastavku susreta Budućnost je podigla razinu igre, Cibona nije mogla pratiti visoki ritam i kada se Budućnost odvojila na dvoznamenkastu razliku, svaka dvojba oko pobjednika je nestala.

U četvrtoj dionici Budućnost je lakoćom dovršila posao i odnijela pobjedu 93:85.

Najbolji kod Cibone bili su s po 16 poena Aleksandar Aranitović i Alex Stein dok je Tomislav Buljan dodao 13 poena i šest skokova.

Kod Budućnosti po 16 poena upisali su Colbey Ross i McKinley Wright.