SuperSport HNL, 12. kolo, 22.10.2023, 15:00 h, Pula, Aldo Drosina
Suci: Ante Čulina (Zagreb), Luka Pušić (Zagreb), Dario Kolarević (Zagreb)
Niko Janković 22'
Rijeka

Rijeka bez pobjede u Puli, Istra napokon do pogotka i boda

Branimir Korać • nedjelja, 22.10.2023.

Vodeća momčad SuperSpoet HNL-a, Rijeka, nije uspjela doći do pobjede u Puli. Dvoboj s Istrom 1961 okončan je remijem nakon velike borbe...

Vrlo zanimljiv dvoboj na Aldu Drosini, baš kako se i pretpostavljalo. Rijeka je u Pulu doputovala kao vodeća momčad prvenstva i s četiri pobjede u nizu, dok je s druge strane Istra 1961 imala četiri poraza zaredom, četiri puta je ostala bez pogotka i papir je davao veliku prednost Rijeci.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

No Istra je pružila odličan otpor, imala je na kraju čak i meč loptu i mogla je doći do sva tri boda, ali Mario Čuić dugo će se sjećati prilike iz 90. minute.

Gosti su bolje krenuli u utakmicu i bili su bolji protivnik u prvih 45 minuta. Na pogodak se čekalo do 22. minute kada Niko Janković sjajnim udarcem izvana dovodi Rijeku u vodstvo. Lopta je na putu do gola okrznula nekog od igrača, prevarila Majkića i završila u mreži.

Ubrzo je Rijeka imala dvije sjajne prilike, prvo je Pašalić ubacio na peterac, ali obrana čisti u zadnji trenutak ispred Pjace, a onda je Ivanović došao sam pred Majkića koji čita njegov pokušaj.

U završnici prvog dijela nove prilike za Rijeku. Dva puta je pokušavao Pašalić i nije zabio, a još bliže golu bio je Ivanović koji je pucao, Majstorović je odbio loptu, no Majkić fantastično reagira i brani.

U drugom dijelu Istra je odmah došla do poravnanja. U 48. minuti Devetak je poslao loptu u peterac gdje natrčava Frano Mlinar koji zabija za 1:1.

Rijeka je imala inicijativu, ali Istra je imala prilike. U 57. minuti Maurić je iz odlične situacije pucao preko gola, zatim je Filet u petercu tražio Vuka, ali on je zakasnio.

Rijeka je u 78. minuti imala odličnu priliku kada je Ivanović pucao, Majkić je odbio lopti, natrčao je Yansane, no i to Majkić brani.

U 90. minuti meč loptu imao je Čuić, Istra je izašla u kontru, Čuić pucao sa 17 metara pokraj Labrovića, ali i vratnice.

Ostalo je 1:1, prekinut je niz i jednih i drugih.