Beljin Augsburg visoko slavio, Köln do prve pobjede

HINA, Petar Jenjić • nedjelja, 22.10.2023.

U susretu osmog kola njemačkog nogometnog prvenstva, Köln je pobijedio Borussiju Mönchengladbach rezultatom 3:1 ostvarivši prvu pobjedu sezone...

Nakon što je u prvih sedam kola osvojio samo jedan bod, Köln je izborio i prvu pobjedu u Bundesligi, porazivši na svom travnjaku Borussiju Mönchengladbach s 3:1.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaćin je poveo već u devetoj minuti golom Floriana Kainza iz kaznenog udarca nakon što je Kouadio Kone igrao rukom. Gosti su uspjeli izjednačiti u 63. minuti golom Nice Elvedija. Međutim, Kone je u 72. minuti zaradio crveni karton, pa su gosti ostali s igračem manje.

Tri minute kasnije Köln je dobio još jedan kazneni udarac, nakon što je vratar Moritz Nicolas zakasnio s reakcijom napravivši prekršaj. Kainz je pucao pogodivši vratnicu, no jedanaesterac se ponovio jer Nicolas nije bio na crt. Kainz u drugom pokušaju nije pogriješio. Konačnih 3:1 postavio je Luca Waldschmidt u sudačkoj nadoknadi.

Köln je napustio začelje i sada drži 16. mjesto sa četiri boda, dva više od Mainza na začelju. Borussija je na 12. poziciji sa šest bodova. Na vrhu je Bayer Leverkusen sa 22 boda.

Do druge pobjede sezone stigao je Augsburg koji je na gostovanju kod Heidenheima zaostajao 2:0 nakon golova Tima Kleindiensta i Jana Niklasa Bestea iz 17. i 18. minute, ali u ostatku utakmice primili su čak pet pogodaka.

Prvo je na 2:1 smanjio Phillip Tietz u 29. minuti, a zatim u 41. i 42. preokrenuli pogocima Madsa Pedersena i Ermedina Demirovića. Pobjedu su u nastavku susreta potvrdili Felix Uduokhai i Elvis Rexhbecaj.

Dion Drena Beljo nije igrao za Augsburg.