Kolo gostiju: Freiburg jedini domaćin s pobjedom, Bayern slavio u Mainzu

Branimir Korać, HINA • subota, 21.10.2023.

U subotnjem programu osmog kola Bundeslige Bayern je u gostima slavio kod Mainza, a gostujuće pobjedu upisale su još čak četiri momčadi. Jedino je Freiburg slavio kod kuće...

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa osmog kola njemačke Bundeslige aktualni prvak Bayern je s 3:1 (2:1) slavio na gostovanju u Mainzu pa su gostujuće momčadi u subotu ostvarile pet pobjeda u šest utakmica.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Kingsley Coman je u 11. minuti doveo Bayern u vodstvo, koje je u 16. minuti udvostručio Harry Kane svojim devetim bundesligaškim pogotkom. Anthony Caci je u 43. minuti smanjio zaostatak Mainza, da bi u 59. minuti Goretzka ponovno donio Bavarcima dva gola prednosti.

Vodeći Bayer Leverkusen ima 22 boda, jedan više od drugoplasiranog Stuttgarta, a treći Bayern i četvrta Borussia Dortmund osvojili su po 20 bodova. Na začelju su Mainz s dva boda i Koeln s jednim bodom.

Bayer Leverkusen je slavio s 2:1 na gostovanju kod Wolfsburga. Strijelci za pobjednike bili su Frimpong (13) i Grimaldo (62), a Lacroix (41) za momčad koju vodi Niko Kovač. Josip Stanišić je bio u početnoj postavi Bayera i igrao do 88. minute. Lovro Majer je za Wolfsburg igrao od 71. minute, ali nije uspio donijeti preokret.

Bayeru je ovo bila četvrta uzastopna pobjeda, a do pete u nizu stigao je Stuttgart koji je slavio s 3:0 na gostovanju kod Union Berlina. Strijelci za "Švabe" bili su Guirassy (16), Silas (81) i Undav (88). U domaćoj momčadi zbog ozljede u sastavu nije bilo Josipa Juranovića.

Eintracht je slavio s 3:1 u Hoffenheimu. Domaća momčad je povela u trećoj minuti golom Beiera, ali već do kraja prvog dijela su gosti došli do tri pogotka koje su postigli Marmoush (11), Knauff (23) i Skhiri (45+3). U domaćoj momčadi nije bilo Andreja Kramarića koji je propustio utakmicu zbog ozljede, baš kao i Kristijan Jakić na suprotnoj strani.

RB Leipzig je došao do pete prvenstvene pobjede slavljem 3:1 kod Darmstadta. Dvostruki strijelac je bio Openda (1, 72), a jedan je pogodak za goste postigao Forsberg. Kempe je iz kaznenog udarca u 32. minuti postigao jedini gol za domaću momčad. Matej Maglica je odigrao cijelu utakmicu za Darmstadt, dok je Bartol Franjić ostao na klupi.

Jedinu domaću pobjedu ostvario je Freiburg koji je s 2:1 svladao Bochum golovima Doana (26) i Grifa (45+2) iz kaznenog udarca. Paciencia (15) je bio strijelac pogotka kojim je Bochum poveo.