SuperSport HNL, 12. kolo, 22.10.2023, 18:00 h, Split, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Fran Jović, Anto Marić, Jerko Crnčić (Zagreb)
Ivan Lučić 74' (ag)
Osijek

Kakav povratak Zekića u Osijek! Pred punim Poljudom nadmudrio Leku i svladao Hajduk!

Branimir Korać • nedjelja, 22.10.2023.

Velika pobjeda Osijeka u 12. kolu SuperSport HNL-a! U Splitu je slavio protiv Hajduka s 2:0 u susretu u kojem je mogao i do još kojeg pogotka. Zoran Zekić nije mogao zamisliti bolji povratak na klupu svog kluba...

Sjajnu utakmicu odigrali su Osječani, taktički izvrsnu i Zoran Zekić nadmudrio je Ivana Leku. Hajduk nije pronalazio rješenje, imao je premalo konkretnih prilika i u konačnici je zasluženo poražen.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prvu pravu priliku na susretu imao je Osijek, u devetoj minuti u kontru je odjurio Gržan, pronašao je Caktaša koji puca, ali previše u dobro postavljenog Lučića.

Hajduk je svoju najbolju situaciju u prvom poluvremenu imao u 17. minuti kada je lopta došla do Trajkovskog koji je bio u vrlo dobroj poziciji, ali je pucao dosta loše.

Općenito prvo poluvrijeme nije ispunilo očekivanja, igralo se s puno pogrešaka na obje strane i izuzev te kontre Osijeka koju nije dobro završio Caktaš, nije bilo pravih uzbuđenja i izigranih situacija.

U drugom dijelu već nakon 15-ak sekundi Osijek je stigao do vodstva. Lijepa akcija Zekićeve momčadi, Nejašmić je odigrao za Miereza, on odmah proslijedio u prostor za Brleka koji ulazi u 16 metara i gađa u bliži kut.

Hajduk je odmah preuzeo inicijativu i krenuo po pogodak, ali nije stvorio baš pravu i konkretnu priliku te Ivane Leko u 56. minuti u igru šalje Marka Livaju.

Upravo Livaja bit će kreator prve sljedeće prilike i to tek u 70. minuti kada je dobio loptu u 16 metara, primio je na prsa i iz okreta pucao preko gola.

U međuvremenu je Hajduk ostao bez ozlijeđenih Žapera i Eleza, bilo je dosta promjena i igračkih i formacijskih na obje strane, a Osijek je iskoristio svojih nekoliko novih boljih minuta.

Prvo je u 73. minuti nakon lijepe kombinacije Lovrić pucao snažno pokraj vratnice, a minutu kasnije gosti dolaze do drugog pogotka.

Nail Omerović napravio je sjajan posao, prelako se riješio Krovinovića, ušao u 16 metara i gađao u bliži kut, lopta pogađa vratnicu, odbija se u Lučićeva leđa i ulazi u mrežu.

Još jednom se zatresla vratnica Lučićevog gola, iz slobodnjaka s nekih 20 metara opalio je Lovrić, odbijena lopta od stative došla je do Jugovića, a njegov snažan udarac Lučić nekako brani.

Hajduk je tu već bio potpuno grogiran, predao se i nije izgledao kao momčad koja se može vratiti. Nije niti uspio, ostalo je na semaforu 0:2, Osijek je odnio veliku pobjedu, a Leki ostaju velike brige. Hajduk u zadnjih šest kola ima dvije pobjede i četiri poraza.