Zimski sportovi

Odlični rezultati hrvatskih brzoklizača na početku nove sezone Svjetskog kupa

Sportnet, Petar Jenjić • utorak, 24.10.2023.

Od 20. do 22. listopada Montreal je ugostio najbolje svjetske brzoklizače na prvom natjecanju nove sezone Svjetskog kupa u brzom klizanju na kratke staze. Nastupilo je i četvero hrvatskih brzoklizača...

Na prvom natjecanju Svjetskog kupa u Montrealu nastupilo je i četvero hrvatskih predstavnika koji su došli do dobrih rezultata.

Igraj na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U ženskoj konkurenciji najbolji rezultat ostvarila je Valentina Aščić koja je plasmanom u četvrtfinale zauzela 20. mjesto u disciplini 500m, dok je Katarina Burić osvojila 30. mjesto u disciplini 1000m.

U muškoj konkurenciji Martin Kolenc je osvojio 23. mjesto u disciplini 500m, a Ivan Martinić 36. u disciplini 1000m. Zajedničkim nastupom u mješovitoj štafeti, naši klizači osvojili su 12. mjesto u ukupnom poretku.

Montreal je već sljedećeg vikenda domaćin i drugog natjecanja Svjetskog kupa pa ponajbolji svjetski brzoklizači nastavljaju svoj boravak u Kanadi.