Futsal Dinamo umalo nadoknadio šest golova zaostatka, Poljaci ipak slavili

Petar Jenjić • srijeda, 25.10.2023.

Poljska Lubawa upisala je pobjedu protiv Futsal Dinama u jednoj vrlo efikasnoj utakmici. Gosti su vodili s čak 6:0, ali hrvatski prvak imao je svoje šanse, gotovo potpuno se vratio, ali nije uspio potpuno...

Futsal Dinamo upisao je poraz u drugoj utakmici Grupe 5 Lige prvaka. Nakon pobjede protiv Orebroa, hrvatski prvak poražen je od debitanta u ovom natjecanju, prvaka Poljske Lubawe koja je slavila rezultatom 9:7, iako je imala čak šest golova prednosti.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već u prvoj minuti susreta pravi šok za hrvatskog prvaka i nevjerojatna tri primljena gola. Prvo je Kristijan Postružin postigao autogol, nakon čega je Jakub Raszkowski postigao dva pogotka u deset sekundi.

Novi šok stigao je u drugoj minuti, a zatim i u šestoj, a oba je gola postigao Claudinho. U 11. minuti Tomasz Kriezel zabio je za 6:0, a nakon toga je Postružin s dva pogotka smanjio zaostatak Futsal Dinama.

Adriano Lemos zabio je za 7:2 u 17. minuti, a u zadnjoj minuti prvog poluvremena vidjeli smo još po jedan gol sa svake strane. Luka Perić zabio je za 7:3, a tek što je lopta krenula s centra Maciej Jankowski poentirao je osmi gol Poljaka.

U 29. minuti Kristian Čekol smanjio je zaostatak, a nakon toga je Filip Novak postigao dva pogotka za minimalan zaostatak od 8:7. Do trećeg gola mogao je doći u 39. minuti kada je išao sam na vratara, no stativa je zaustavila to.

Veliki rizik s golmanom-vratarem nije se isplatio, a Pawel Kaniewski zabio je za 9:7. Dinamo u petak igra s Titogradom koji ima četiri boda, kao i Lubawa koja u zadnjem kolu igra protiv Orebroa koji je bez bodova.