Liga prvaka, skupina A, 6. kolo, 26.10.2023, 18:45 h
OTP Bank Pick Szeged 27:26 RK Zagreb
RK Zagreb

Velika prililka propuštena, Zagreb tijesno poražen u Szegedu

Mihaela Bradovski • četvrtak, 26.10.2023.

Rukometaši Zagreba upisali su poraz na gostovanju u Szegedu u sklopu šestog kola Lige prvaka. Ne samo da je mogao izbjeći poraz, mogao je i do pobjede, ali ipak je friješio više od domaćina te je upisao poraz 27:26...

Zagreb je ipak poražen na gostovanju u Szegedu gdje je mogao pobjedom napraviti veliki korak prema osmini finala Lige prvaka već sada. Pobjegao bi Szegedu na četiri boda prednosti, no ovako su Mađari uhvatili bodovni priključak sa Šoštarićevom momčadi.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Najvećim dijelom susreta Zagreb je bio vrlo dobar, imao je vodstvo, no početak i kraj susreta ipak su pripali Mađarima.

Zagreb je krenuo u utakmicu još jednom dosta loše, Szeged je poveo s 3:0, imao napad i za četiri gola razlike, ali uspio se Zagreb probuditi i ubrzo čak i povesti.

Negdje u zadnjih deset minuta prvog poluvremena Zagreb se uspio malo odvojiti, poveo je s dva gola prednosti i odnio je na odmor vodstvo 15:13.

Odmah na početku drugog dijela Zagreb je pobjegao na 17:13, ali Szeged je iskoristio veliki broj tehničkih pogrešaka Zagreba i uspio je serijom 5:1 doći do poravnanja.

Previše je Zagreb griješio, ali svejedno je držao Szeged bez vodstva sve do 52. minute kada Marin Jelinić zabija za 23:22.

Do kraja susreta igralo se gol za gol, a Szeged je imao priliku u zadnjoj minuti riješiti pitanje pobjednika.

Luka Stepančić pucao je izvana, ali obranio je Mandić i pružio Zagrebu priliku.

Zagreb je imao 15 sekundi za zadnji napad, pozvana je minuta odmora, ali bolje ne govoriti kako je zadnji napad odigran. Niti jedno dodavanje nije bilo čisto nije upućen niti šut do isteka vremena i deveterca koji je završio u bloku.

U Zagrebovom sastavu pet golova postigao je Miloš Kos dok su po četiri dodali Luka Lovre Klarica i Timur Dibirov. Kod Szegeda po četiri gola zabili su Luka Stepančić, Miguel Martins i Imanol Giarciandia.