Europska liga, skupina B: Porazi Hrvata, Vida izgubio u Marseilleu, a Šutalo i Sosa u Brightonu

Branimir Korać • petak, 27.10.2023.

Domaćini su u skupini B Eurolige uzeli puni plijen. Marseille je bio bolji od AEK-a, a Brighton je svladao Ajax...

Marseille je jedina momčad skupine B Europske lige koja nema niti jedan poraz.Prvu pobjedu upisao je na svom travnjaku protiv AEK-a s 3:1.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Poveo je Marseille golom Vitinhe u 27. minuti, aliuzvratio je u 53. minuti Pineda.

Kratko je trajalo slavlje gostiju, u 57. minuti Cican Stanković skrivljuje kazneni udarac i zarađuje isključenje, a Amine Harit s 11 metara vraća Marseille u vodstvo. U 70. minuti točku na i, također s 11 metara, stavio je Veretout.

Domagoj Vida odradio je cijelu utakmicu.

Ajax je upisao novi poraz, ovaj put u gostima kod Brightona s 2:0. Josip Šutalo i Borna Sosa odradili su cijelu utakmicu. Joao Pedro i Ansu Fati bili su trijelci za domaćina.