SuperSport HNL, 13. kolo, 27.10.2023, 18:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Mateo Erceg (Pristeg), Dario Kolarević (Zagreb), Ivan Starčević (Bjelovar)
Marko Livaja 44' (11m)
Hajduk

Karoglan nastavio gdje je stao: Hajduk uzeo tri boda u Koprivnici

Branimir Korać • petak, 27.10.2023.

Hajduk je na startu 13. kola SuperSport HNL-a slavio protiv Slaven Belupa u Koprivnici s 1:0. Presudio je pogodak Marka Livaje iz kaznenog udarca na samom kraju prvog poluvremena...

Ivan Leko je prošlost, Mislav Karoglan sadašnjost, a Hajduk ponovno pobjeđuje. Na uvijek neugodnom gostovanju kod Slaven Belupa, Hajduk je upisao pobjedu 1:0.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

I jedni i drugi u ovaj susret ušli su tražeći sva tri boda, od početka se igralo vrlo otvoreno i već u prvih desetak minuta moglo je biti pogodaka na obje strane.

Odmah u prvoj minuti Tomislav Božić zaradio je žuti karton zbog prekršaja na rubu 16 metara, slobodnjak je izveo Krovinović, ali Sušak je uspio odbiti loptu.

Slaven Belupo je odmah tražio svoju priliku, ali nije uspio zaprijetiti, međutim Štrkalj je pao u 16 metara i tražio kazneni udarac, no Mateo Erceg ostao je miran.

U petoj minuti Filip Uremović promašio je nemoguće. Bio je potpuno sam na metar-dva od prazne mreže i poslao je loptu preko grede.

Zatim je stigao red na domaćina koji je u desetoj minuti preko Libera zaprijetio, pucao je sa 17 metara, ali Lučić je obranio.

Nakon toga ipak je ritam malo pao i igralo se između dva kaznena prostora s manje prijetnji prema vratima.

U završnici prvog poluvremena Hajduk dolazi do vodstva. Nakon što je Livaja pucao, lopta je pogodila u ruku Borasa, a nakon VAR provjere, Erceg pokazuje na 11 metara. Livaja je precizan i u 44. minuti dovodi Hajduk u vodstvo.

S tih 0:1 otišlo se na odmor, a odmah nakon povratka, u 49. minuti, Ivan Lučić spašava Hajduk. Štrkalj je dobro skrenuo loptu nakon ubačaja s lijeve strane, ali Lučić se sjajno snašao i obranio.

Još su u drugom dijelu prijetili Mioč i Božić, obojica su pucali preko gola, a na drugoj strani najbolju priliku imao je Trajkovski u sudačkoj nadoknadi kada se sjurio prema golu, ali Sušak je bio spreman.

Ostalo je 1:0 i gosti mogu biti zadovoljni. Mislav Karoglan u svom prvom mandatu na klupi Hajduka nije imao niti jedan poraz, a sada je nastavio u istom ritmu.