Ispisana povijest Bundeslige, Majerov prvijenac, deseti poraz zaredom Uniona

Petar Jenjić • subota, 28.10.2023.

Odigrano je pet utakmica devetog kola njemačke Bundeslige. Bayern i Darmstadt ispisali su povijest na Allianz Areni, Matej Maglica zaradio je crveni karton, Lovro Majer zabio prvijenac za Wolfsburg koji je ispustio vodstvo u zadnjih 15-ak minuta...

Augsburg - Wolfsburg 3:2

Četvrti poraz u zadnjih pet utakmica upisao je Wolfsburg Nike Kovača koji je danas gostovao kod Augsburga. Domaćin je do pobjede stigao nakon preokreta s 3:2.

Igraj na njemačku Bundesligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaćin je spretno i sretno stigao do vodstva u 17. minuti kada je iz blizine poentirao Phillip Tietz. To nije trajalo predugo, svega do 35. minute susreta.

Upravo tada Wolfsburg je izjednačio rezultat, a poentirao je Jonas Wind dobro plasiranim udarcem s 13 metara u sami kut. Ovo mu je osmi gol sezone u osmom nastupu.

Gosti su upotpunili preokret u 45. minuti, a iz kaznenog udarca sigurno je pogodio Lovro Majer kojem je ovo bio prvi pogodak u dresu novog kluba.

Novi pogodak Tietza za poravnanje u 71. minuti nije priznat zbog zaleđa, ali osam minuta kasnije ipak je domaćin izjednačio i to apsolutno nevjerojatnim autogolom Sebastiana Bornauwa koji je nekoliko minuta ranije ušao u igru.

Dok se gosti nisu oporavili od šoka, Augsburg je stigao do preokreta, a zabio je Arne Engels. Domaćin je ostao s igračem manje u 87. minuti nakon što je u razmaku od tri minute Felix Uduokhai zaradio drugi žuti karton.

Majer je za gostujuću ekipu igrao do 74. minuti, dok za Augsburg Dion Drena Beljo igrao od 78. minute.

Borussia Mönchengladbach - Heidenheim 2:1

Prvu domaću pobjedu ove sezone upisala je Borussia Mönchengladbach koja je s 2:1 bila bolja od Heidenheima. Domaćinu je ovo šesti poraz sezone.

Nakon samo četiri minute igre Borussia je stigla do vodstva, a poentirao je Alassane Plea, kojem je to treći pogodak sezone. Bio je na pravom mjestu u pravo vrijeme i pospremio odbijanac u gol.

U 37. minuti gosti su poravnali, a poentirao je Eren Dinkci nakon što Tim Kleindienst nije uspio realizirao odlazak u kontru. Domaćin se vratio u vodstvo u 52. minuti, a ponovno je zabio Plena nakon ubačaj iz kornera.

Bayern - Darmstadt 8:0

Bayern će barem privremeno izaći na prvo mjesto ljestvice nakon što je danas na domaćem terenu bio bolji od Darmstadta. Bila je to jako čudna utakmica, a u prvom dijelu vidjeli smo čak tri crvena kartona. To se dogodilo prvi put u povijesti Bundeslige, a u nastavku su doslovno pregazili goste.

Problem je za Bavarce nastao je već u petoj minuti kada je Joshua Kimmich zaradio direktan crveni karton nakon što je srušio protivničkog igrača u izglednoj gol šansi.

Identična situacija dogodila se na drugoj strani u 19. minuti, a gostima je nakon prekršaja isključen Klaus Gjasula. Nevjerojatno je da je i treći put na isti način stigao crveni karton, a gosti su s devet igrača ostali nakon isključenja hrvatskog nogometaša Mateja Maglice.

Domaćin je ipak poveo u 52. minuti kada je Harry Kane stigao do pogotka nakon ubačaja Noussaira Mazraouija. Bayern je već četiri minute kasnije stigao do novog pogotka, a postigao je Sane na asistenciju Konrada Laimera.

Do trećeg pogotka stigao je u 61. minuti kada je poentirao Jamal Musiala. Četvrti gol stigao je u mrežu gostiju u 64. minuti kada je zabio Sane, njegov drugi na susretu. U 69. minuti vidjeli smo pravu majstoriju Harryja Kanea koji je pogodio s pola terena.

Tri minute kasnije u strijelce se upisao Thomas Muller, da bi za 7:0 zabio svoj novi gol Musiala. Engleski napadač u dresu Bavaraca kompletirao je hat-trick u 88. minuti.

Stuttgart - Hoffenheim 2:3

Bez najboljeg igrača Serhoua Guirassyja, Stuttgart je upisao svoj drugi poraz ove sezone. Na domaćem terenu izgubio je od Hoffenheima koji je slavio s 3:2 kojem je ovo šesta pobjeda sezone.

Gostujuća momčad povela je u petoj minuti igre, Grischa Promel upsao se u strijelce po drugi put ove sezone u Bundesligi. Gosti su do drugog gola stigli u 21. minuti kada je iz penala sigurno pogodio Wout Weghorst.

Domaćin je iz jedanaesterca mogao smanjiti zaostatak u 30. minuti, ali Denizu Undavu obranio je Oliver Baumann. Stuttgart je smanjio zaostatak u 61. minuti kada je poentirao Chris Fuhrich.

Nada Stuttgartu nije trajala dugo, svega pet minuta, jer je Robert Skov zabio za 3:1. Undav se iskupio za promašen penal u 74. minuti kada je glavom skrenuo loptu u mrežu.

Andrej Kramarić nije u kadru gostiju zbog ozljede.

Werder Bremen - Union Berlin 2:0

Čak deseti uzastopni poraz u svim natjecanjima pretrpio je Union Berlin koji je danas na gostovanju kod Werder Bremena izgubio rezultatom 2:0. Domaćinu je ovo treća pobjeda sezone.

Prvi pogodak na susretu stigao je u 38. minuti, a nakon ubačaja iz prekida glavom je loptu u vlastiti gol skrenuo Robin Knoche. Nakon sat vremena igre gosti su ostali s igračem manje nakon što je oštar prekršaj napravio Rani Khedira.

Novi pogodak Werder je postigao u 75. minuti, a poentirao je Marvin Ducksch. Josip Juranović nije nastupio za gostujuću ekipu zbog ozljede.