Futsal Dinamo izvukao pobjedu u Vrgorcu, Torcida slavila u golijadi

Petar Jenjić • petak, 03.11.2023.

Odigrane su dvije utakmice petog kola SuperSport HMNL. Torcida je slavila kod Osijeka sa 7:3, dok je Futsal Dinamo slavio kod Vrgorca...

Jako zanimljivo bilo je večeras u Vrgorcu gdje je istoimeni domaći ugostio Futsal Dinamo, a zagrebačka momčad stigla do četvrte pobjede sezone, a prve gostujuće. Hrvatski prvak slavio je tijesno rezultatom 2:1.

Igraj na SuperSport HMNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Jako tvrdo i izjednačeno bilo je prvo poluvrijeme, a i jedna i druga momčad imale su svoje šanse. Domaći vratar, mladi Leo Rašić, koji je stao na gol umjesto teško ozlijeđenog Senada Poračanina, imao je nekoliko intervencija, a Vrgorac se uglavnom oslanjao na polukontre i kontre.

Početkom nastavka Dinamo je jako pritisnuo, a nakon tri obrane Rašića, branitelj naslova je poveo. U trećoj minuti drugog poluvremena lijepim udarcem sa šest metara poentirao je Antonio Konsuo.

Međutim, samo nekoliko minuta kasnije Vrgorčani dolaze do poravnanja preko Josipa Boškovića, s gotovo identične pozicije. U 30. minuti Futsal Dinamo se vratio u vodstvo, Luka Perić je ostavio za Filipa Novaka koji poentira.

Šest minuta prije kraja Dinamo je mogao do novog gola kada je deseterac pucao Kristija Postružin, ali sjajni Rašić pročitao je njegov udarac. Zadnje dvije minute domaćin je igrao s golmanom-igračem, Dinamo je umalo to iskoristio, ali pogodio je gredu. Ipak, do kraja se rezultat nije promijenio.

Do druge pobjede ove sezone stigla je Torcida koja je slavila na gostovanju kod Futsal Osijeka. U golijadi s deset pogodaka bila je bolja rezultatom 7:3.

Gosti su poveli preko Luke Grubišića u trećoj minuti, a odmah nakon toga izjednačio je Domagoj Damjanović. Za 2:1 gostiju zabio je Antonio Repić u 10. ali u sljedećoj minuti Damjanović ponovno poentira. Bio je to i rezultat prvog dijela.

Gosti su do 34. minute postigli čak četiri pogotka, prvo je zabio Mateo Poljarić, zatim je dva puta poentirao Antonio Asanović, a zatim i Toni Legčević. Na 6:3 smanjio je Jakov Jurišić, a konačan rezultat postavio je Ante Kovačević.