SuperSport HNL, 14. kolo, 04.11.2023, 18:10 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Dario Bel (Osijek), Marjan Tomas (Vladislavci), Deni Grofelnik (Valpovo)
1:0(0:0) Rudeš
Rudeš

Hajduk pobijedio, ali razočarao: Rudeš prijetio do posljednjih sekundi

Branimir Korać • subota, 04.11.2023.

Hajduk je u drugom današnjem dvoboju u SuperSport HNL-u slavio protiv Rudeša s 1:0. Nisu Splićani oduševili, a što su navijači mislili o ovom nastupu najbolje su pokazali zvižduci na kraju umjesto slavlja...

Bez Livaje, Krovinovića, Melnjaka i još niza igrača, Hajduk nije izgledao dobro protiv Rudeša i na kraju sve što će pamtiti bit će tri boda. Rudeš je u završnici opasno pritisnuo, bilo je vatreno u 16 metara Splićana, ali lopta nije htjela u gol i domaćin je uzeo pobjedu.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Rudeš je dobro stajao na terenu, nije se raspadao i dobro je zatvarao Hajdukove pokušaje. S druge strane, posebno nakon ulaska vrlo opasnog Šimovića, bio je hrabar i opasan prema naprijed.

Hajduku je nedostajalo ideje u igri prema naprijed, nije tu bilo Livaje da veže igrače na sebe ili nešto napravi nekim vanserijskim potezom. Tako je prva prava prilika stigla u 26. minuti kada je Sigur pucao iskosa, ali Marković je pročitao taj pokušaj.

U 33. minuti bilo je sreće za goste, Sahiti je ubacio, Pukštas je malo skrenuo loptu, ali nedovoljno da uđu u mrežu, pogodila je vratnicu.

Rudeš je pak prvi put zapucao prema golu u 40. minuti kada je Pešić pucao, ali lopta je otišla pokraj vratnice.

Odmah na početku drugog poluvremena Hajduk je stigao do vodstva. Obrana gostiju nakratko je zaspala i odmah je stigla kazna, Dajaku je ubacio s lijeve strane, a Trajkovski se odlično snašao pred golom i poslao loptu u mrežu.

Nakon sat vremena igre Rudeš je počeo sve više prijetiti. U 60. minuti bila je dobra prilika za Pasaričeka nakon ubačaja s desne strane, ali lopta kao da ga je iznenadila, nije ju dobro zahvatio i ona odlazi pokraj vratnice.

U 78. minuti skoro je Tomečak riješio dvojbe oko pobjednika. Nakon ubačaja Sigura u peterac, Tomečak je krivo zahvatio loptu i ona je završila skoro u njegovoj mreži. Tu je Rudeš imao dosta sreće.

Sama završnica protekla je u pritisku Rudeša, a najbolju priliku imao je Mateo Pavlović koji je posve sam glavom pucao prema golu, ali lopta je umjesto u mreži završila malo pokraj vratnice.

Ostalo je 1:0, Hajduk je uzeo bodove i to mu je najvažnije.