Kriza Orijenta sve dublja, nije pomogla niti promjena trenera

Branimir Korać • nedjelja, 05.11.2023.

Uz dvoboj Zrinskog i Vukovara, odigrana su još tri susreta 13. kola SuperSport Prve NL. Napadači se nisu iskazali te suviđena četiri pogotka ukupno...

Na klupi Orijenta debitirao je Slobodan Grubor koji je zamijenio Fausta Budicina, međutim nije uspio debitirati pobjedom. Bodove s Krimeje odnio je i Jarun koji je slavio s 1:0.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bio je to dvoboj dva protivnika koja su bila u krizi, a produbljena je ona crvenih s Krimeje. Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Halid Alghoul već u četvrtoj minuti. Do kraja je Jarun odigrao disciplinirano i potvrdio bodove.

Posljednjeplasirani BSK stigao je do vrijednog boda u gostima kod Dugopolja. Imao je i sva tri u džepu do završnice, ali nije ih zadržao.

Poveli su gosti u 38. minuti pogotkom Ivana Žutić, a poravanje je stiglo u 84. minuti kada je autogolom iskusnog Tomislava Šorše Dugopolje došlo do poravnanja.

Cibalia je napokon prekinula seriju poraza domaćom pobjedom protiv Dubrave. Gosti su bili bolji protivnik, imali dovoljno prilika, ali okvir gola i raspoloženi Kovačević na golu bili su na strani Vinkovčana.

Trenutak odluka dogodio se sredinom drugog dijela kada je dosuđen kazneni udarac zbog igranja rukom u 16 metara, a u pogodak ga je pretvorio Miljanić.