Supersport Prva NL, 13. kolo, 04.11.2023, 13:50 h, Osijek, Gradski vrt
Dominik Dogan 27'
1:0(1:0) Vukovar '91

Zrinski novim golom Dogana slavio i protiv Vukovara

Mihaela Bradovski • subota, 04.11.2023.

Nogoemtaši Zrinskog upisali su novu pobjedu u SuperSport Prvoj NL. Slavili su na terenu u Gradskom vrtu s 1:0 pogotrkom Dominika Dogana...

Ivijan Svržnjak
78'
13
Gabriel Eskinja
89'
21
Ajdin Mujagić
90'+2'
Niko Garić
46'
14
Ivan Aleksić
46'
24
Franco Capitani Minguez
75'
Ivan Božić

Zrinski će i nakon ovog kola biti vodeća momčad SuperSport Prve NL s najmanje dva boda prednosti nad prvim pratiteljem Šibenikom. Jurjevčani su u Gradskom vrtu slavili protiv Vukovara s 1:0.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

S ova tri boda Zrinski je otišao na pet bodova prednosti, ali Šibenik tek treba odraditi svoj susret ovog kola, naime u ponedjeljak ga čeka domaći sraz sa Solinom.

I današnjem dvoboju u Gradskom vrtu, domaćin je zasluženo slavio, bio je bolji protivnik i imao više od igre.

Do sredine prvog poluvremena nije bilo većih uzbuđenja, a onda je krenulo. Dominik Dogan iz trećeg pokušaja poslao je u mrežu.

U 25. minuti prvo je nakon ubačaja s desne strane uklizao i pokušao ugurati loptu u mrežu, ali je malo zakasnio, nakon toga je pokušao udarcem potpuno iskosa da bi u 27. minuti zabio. Perkušić ga je odlično proigrao, a on lijepo pogodio mrežu za 1:0.

Gosti su prvi put sramežljivo zaprijetili preko Knölla kada je pucao glavom nakon kornera, ali preslabo za Stanića.

U 44. minuti novi problemi za goste, Rugašević radi prekršaj kao posljednji igrač obrane i zarađuje isključenje.

S igračem više Zrinski je u nastavku rutinski završio posao, preko Dogana je mogao i povećati prednost, ali mreža se više nije tresla.