SuperSport HNL, 14. kolo, 05.11.2023, 15:00 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Zdenko Lovrić (Đakovo). Goran Pataki (Đakovo), Nikola Kečkiš (Virovitica)
Mahir Emreli 90'+4'
Dinamo

Dinamo hodao po rubu poraza, Emreli mu donio bod u sudačkoj nadoknadi

Branimir Korać • nedjelja, 05.11.2023.

Varaždin je bio vrlo blizu pobjede protiv Dinama. Imao je vodstvo sve do 94. minute kada je Kaneko odlično ubacio, a Emreli glavom poslao loptu u mrežu...

Sergej Jakirović bio je na rubu novog poraza, a još jednom ga je spasio onaj kojem nije pretjerano vjerovao sve donedavno. Takuro Kaneko protiv Lokomotive zabio je u 97. minuti za pobjedu, a danas je u Varaždinu asistirao Mahiru Emreliju za 1:1.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Dinamo se tako spasio od poraza u posljednji trenutak nakon što je odradio dobro prvo poluvrijeme i dosta skromnije drugo poluvrijeme.

Jakirović je mogao biti zadovoljan kako je Dinamo otvorio utakmicu, krenuo je snažno, pritisnuo, gol je visio u zraku, ali Varaždinci su tu imali dosta sreće.

Već u trećoj minuti na dubinsko dodavanje Baturine u kazneni prostor, prema domaćim je vratima iz čiste pozicije pucao Kaneko, ali stativa spašava Varaždince.

Nastavio se pritisak Dinama pa je Drmić imao jedan dobar pokušaj, a u desetoj minuti s ruba kaznenog prostora lijepo je ciljao Theophile-Catherine, ali i on je pogodio vratnicu.

Još je jednom opasno zaprijetio Kaneko u 14. minute nakon čega je ipak malo jenjao taj pritisak Dinama i domaćin došao do zraka. Tako je u 21. minuti stigao i do svoje prve prilike, prvi pokušaj Elezija odbio je Zagorac, do lopte dolazi Drožđek, ali i to brani Zagorac.

Osim nekoliko pokušaja koji nisu bili precizni te krasne obrane Zagorca polije udarca Drožđeka, nije bilo previše toga za vidjeti.

U drugom dijelu Varaždin je dosta rano poveo. U 53. minuti Dinamo je kažnjen za brojne promašaje, Vukčević je ubacio s desne strane, na prvoj vratnici su uklizavali Šutalo, Drožđek i Ristovski te skrenuli loptu u mrežu.

Dinamo je krenuo po poravnanje, ali Varaždin se vrlo gusto branio i bilo je jako teško probiti taj zid.

Ipak je uspio u 94. minuti kada se činilo da će Varaždin uzeti sva tri boda. Kaneko je ubacio s lijeve strane, iz drugog plana došao je Emreli koji glavom skreće loptu u mrežu.

Dinamo se tako spasio od poraza, ali u Varaždin je došao po sva tri boda i ne može biti zadovoljan.