1. HRLŽ, 2. kolo, 07.11.2023, 18:30 h
Zamet 39:30 ŽARK Split

Zamet do druge prvenstvene pobjede u tri dana

Sportnet, Petar Jenjić • srijeda, 08.11.2023.

Do treće pobjede ove sezone stigle su rukometašice Zameta koje su na domaćem terenu bile bolje od ŽARK Splita s 39:30. Gošće su ostavile bez bodova na dnu ljestvice...

U zaostalom susretu drugog kola, 1. hrvatske rukometne lige za žene, Zamet je u Rijeci pobijedio ŽARK Split i tako stigao do trećeg slavlja ove sezone. Splićanke su naime, i nakon pet susreta na nuli.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gošće su odlično odigrale dvadesetak minuta i vodile. Krenule su s 0:3, a onda su Riječanke odgovorile i na kratko preuzele prednost s 4:3. Slijedi nova dobra serija ŽARK-a, koji na isteku prve četvrtine ima 4:7. Vodstvo splitske ekipe potrajalo je do 20. minute. Završnica poluvremena pripada Zamećankama koje uspijevajui napraviti niz od čak 8:2, i na kraju na predah odlaze s velikih pet pogodaka (18:13).

Dugo se u drugom dijelu igralo pogodak za pogodak i tako je prednost domaćeg sastava ostala nedirnuta. I ne samo to, već je sredinom poluvremena podignuta na plus osam (28:20), a to znači da je pitanje pobjednika bilo riješeno. Najveća prednost riječkog sastava bila je 11 razlike, a susret su završile s devet u svoju korist (39:30) i tako u četiri dana povezale dvije pobjede.

Zora Markov imala je 11 obrana, a najbolji strijelac bila je Iva Tabar sa sedam pogodaka. Kod gošći najbolja Sara Marendić s devet pogodaka.