Zrinjski izgubio u Poljskoj, Kotarski, Smolčić i Jakić osigurali sljedeću rundu

Petar Jenjić • četvrtak, 09.11.2023.

Dominik Kotarski, Kristijan Jakić i Hrvoje Smolčić idu u sljedeću fazu Konferencijske lige s PAOK-om odnosno Eintrachtom. Zrinjski je na gostovanju kod Legije upisao novi poraz...

Skupina E

Legia - Zrinjski 2:0

Novi poraz upisao je Zrinjski koji je izgubio u Varšavi od Legije rezultatom 2:0. Time ostaje na jednoj pobjedi i tri osvojena boda, dok Legia izbija barem privremeno na prvu poziciju s devet.

Igraj na poljsko prvenstvo na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Legia je povela u 14. minuti kada je zabio Rafal Augustyniak kojem je jako lijepo sjelo ubacivanje Josue te je poentirao pod samu gredu. Nakon pola sata igre Josip Ćorluka skrivio je kazneni udarac, a Josue je poentirao s 11 metara.

Večeras još igraju Aston Villa i AZ Alkmaar.

Skupina G

HJK Helsinki - Eintracht Frankfurt 0:1

Gosti su poveli nakon nešto više od 30 minuta igre kada se u strijelce upisao Fares Chaibi za svoj drugi gol od dolaska u klub, a to je ujedno bio i jedini gol na susretu.

Hrvoje Smolčić odigrao je svih 90 minuta za njemačku ekipu, dok Kristijan Jakić nije nastupio.

PAOK - Aberdeen 2:2

Nakon tri pobjede, PAOK je remizirao prvu utakmicu. U goste im je stigao Aberdeen, a dvoboj je završio rezultatom 2:2.

Gostujuća momčad stigla je do vodstva u 14. minuti kada je poentirao Duk koji je tako zabio treći pogodak sezone za škotsku momčad. Samo devet minuta kasnije PAOK je poravnao pogotkom Taisona na asistenciju Kirila Despodova.

Grci su preokrenuli u 67. minuti pogotkom Mbwane Samatte, no već tri minute kasnije izjednačio je Jamie McGrath.

Dominik Kotarski branio je cijeli susret za domaću momčad. PAOK je sada na deset bodova, Eintracht ima bod manje, dok su na nedostižna dva, odnosno jedan, Aberdeen i HJK Helsinki.

Skupina H

Nordsjaelland - Spartak Trnava 1:1

Norvežani su poveli iz penala u 32. minuti, a zabio ga je Marcus Ingvartsen. Spartaku je bod u 61. donio pogodak Michala Duriša, a to mu je bio četvrti gol u sezoni.

Nordsjaelland je sada na sedam bodova, a Slovacima je ovo prvi bod. Svoj dvoboj u ovoj skupini večeras još trebaju odigrati Fenerbahče i Ludogorec.