SuperSport HNL, 15. kolo, 10.11.2023, 18:00 h, Gradski stadion u Koprivnici
Suci: Dario Kulušić, Hrvoje Radić, Goran Perica

Realizacija potpuno stala: Slaven Belupo nastavio niz utakmica bez gola i pobjede

Mihaela Bradovski • petak, 10.11.2023.

U prvom susretu 15. kola SuperSport HNL-a Slaven Belupo ugostio je u Koprivnici Goricu i u susretu koji nije zadovoljio, odigrali su 0:0...

Puno se očekivalo i od Slaven Belupa i od Gorice, a na kraju smo dobili malo. Borben dvoboj u pravoj jesenskoj atmosferi, s vrlo malo prilika na obje strane. Završilo je bez pogodaka, podjelom bodova, što je prema viđenom i najpravednije.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Slaven Belupo je ušao u veliku realizacijsku krizu i ovo mu je četvrti prvenstveni dvoboj u nizu bez postignutog pogotka.

Nije problem samo završnica već i izostanak prilika, puno ih je manje nego u onim trenucima kada je Ferenčina pokrenuo Slaven i odradio neke odlične utakmice.

Gorica jer prva zaprijetila i to u sedmoj minuti kada je Pršir dobro pucao, ali Sušak je bio dobro postavljen i odbio je tu loptu.

Sve do sredine prvog dijela nije bilo novih prijetnji, a tada Lepinjica puca za nijansu previsoko.

Nova prilika za Goričane stigla je u 32. minuti kada je Ndockyt s nekih 17-18 metara pucao pokraj gola.

Bilo je u završnici prvog dijela uzbuđenja i na drugoj strani, ubačenu loptu Banić je skrenuo u gredu i tu imao dosta sreće.

U drugi dio bolje je ušao Slaven koji prijeti preko Šakote, ali neprecizno. Na drugoj strani jedna dobra situacija za Ndockyta, mogao je u sredini asistirati, ali odlučio se za udarac koji je bio neprecizan.

Ostalo je 0:0 i uz dosta skroman dojam.