SuperSport HNL, 15. kolo, 12.11.2023, 17:00 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Patrik Kolarić (Čakovec), Anto Marić (Zagreb), Dario Kolarević (Zagreb)
Filip Uremović 83' (ag)
Varaždin

Varaždin se došao nadigravati, Hajdukova pobjeda ipak nije bila upitna

Branimir Korać • nedjelja, 12.11.2023.

Hajduk je u 15. kolu SuperSport HNL-a ugostio momčad Varaždina i upisao pobjedu 3:1. Splićani su imali susret pod kontrolom i zasluženo su slavili...

Vrlo zanimljiv dvoboj odigrali su Hajduk i Varaždin, a na kraju su Splićani slavili s 3:1. Odigrali su dobru utakmicu, a dva gola iz završnice prvog dijela bila su ključna. Varaždin je i nakon toga nastavio s istim planom tražeći pogotke, ali nije se približio povratku.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Susret je krenuo s obostrano dosta pogrešaka, a u desetoj minuti stigla je prva prava prilika na susretu. Vukčević je idealno ubacio na peterac, najviši u skoku bio je Šego, ali glavom puca ravno u Lučića.

Do 35. minute i pogotka Hajduka bilo je obostrano poluprilika, ali ne i onih pravih šansi, a onda je Hajduk poveo. Benrahou je ubacio s desne strane, a Pukštas je s prve vratnice skrenuo loptu u mrežu.

Već tri minute kasnije Hajduk vodi 2:0. Ubačena lopta iz kornera, Zelenika je obranio prvi pokušaj, ali odbijena lopta dolazi do Šarlije koji iz blizine gura je u mrežu.

Mogao je Hajduk brzo i do trećeg gola. Livaja je pronašao u 16 metara Sigura čiji pokušaj brani Zelenika, lopta dolazi do Benrahoua koji puca, ali Bručić izbija ispred gol linije.

U prvoj polovici drugog poluvremena igralo se borbeno, ali bez nekih velikih prilika, a onda je Hajduk povećao prednost.

U 67. minuti Livaja je ubacio prema Sahitiju, on daje povratnu za Krovinovića koji odlično pogađa u donji kut.

Kada Varaždin već sam nije mogao do pogotka, pomogao mu je Hajduk. U 83. minuti Vukčević je ubacio na prvu vratnicu gdje Uremović skreće loptu u svoju mrežu.

U 88. minuti dvije krasne obrane Zelenike, prvo je obranio pokušaj Livaje, odbijena lopta došla je do Krovinovića, ali Zelenika i to brani.

Posljednja prava prilika na susretu pripala je Varaždinu, točnije Noi Vugrincu koji je glavom pucao nakon kornera pokraj vratnice.

Čista i zaslužena pobjeda Hajduka i tri velika boda.