SuperSport HNL, 15. kolo, 12.11.2023, 17:00 h, Rujevica
Suci: Dario Bel (Osijek), Marjan Tomas (Vladislavci), Kristijan Tomas (Valpovo)
2:2(0:1) Dinamo
Dario Špikić 41'
Dino Perić 81'
Dinamo

Rijeka i Dinamo u odličnoj utakmici podijelili bodove, domaćin se dva puta vraćao iz minusa

Branimir Korać • nedjelja, 12.11.2023.

Vrlo dobru utakmicu odigrali su na Rujevici Rijeka i Dinamo. Završilo je 2:2, Dinamo je dva puta vodio golovima Špikića i Perića, ali Rijeka se vraćala preko Selahija i Mitrovića te je okončano bez pobjednika...

Odlična i vrlo intenzivna utakmica na Rujevici, i Rijeka i Dinamo tražili su pobjedu, pružili sve od sebe, a na kraju je završilo 2:2. Može se reći i zasluženo, Dinamo je dva puta vodio, Rijeka se vraćala i zasluženo izjednačila jer nije zaslužila poraz.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Od početka se igralo vrlo čvrsto, u završnici prvog dijela došlo je i do povećane nervoze na terenu, ali sve se smirilo na vrijeme i drugo poluvrijeme, unatoč velikoj napetosti, proteklo je bez problema.

Dinamo je bio bolji u prvom poluvremenu, a u 14. minuti morao je do vodstva. Kaneko je dodao za Perkovića koji petom proigrava Ademija, a njegova dva udarca fantastično iz blizine brani Labrović.

Rijeka je prijetila uglavnom preko opasnih udaraca izvana Pašalića, prvi je obranio Zagorac, a drugi je otišao malo preko grede.

Dinamo je zaslužio vodstvo u prvom dijelu i do njega je došao u 41. minuti. Špikić je odlično ušao u prostor i izbjegao zaleđe, tražio je u sredini Kaneka, Goda je ipak prije Kaneka došao do lopte i gurnuo je prema Špikiću koji je sam pred praznim golom i zabija za 1:0. Provjeravalo se kod pogotka tko je igrao loptom, da je Kaneko bio taj, Špikić bi bio u zaleđu, no Goda je ipak bio brži.

U završnici se malo zagužvalo na terenu i Bel je podijelio pet žutih kartona, ali na odmoru se situacija smirila.

U drugi dio bolje je ušla Rijeka. U 49. minuti Janković je bio u sjajnoj prilici na povratnoj lopti, ali izvrsno je obranio Zagorac, lopta se odbila do Pjace, ali on iz blizine glavom promašuje gol.

Četiri minute kasnije poravnanje. Slobodnjak s lijeve strane izveo je Fruk, lopta se odbila od Moharramija u živom zidu, došla je tako do Selahija koji je sam i šalje je glavom u mrežu.

Nastavilo se igrati dinamično s obje strane, a Dinamo je stigao do novog vodstva u 81. minuti. Nakon ubačene lopte Kulenović je dobro pucao glavom, ali je obranio Labrović, do lopte je stigao Perić i iskosa pogodio za novo vodstvo.

Rijeka se nije predavala i vratila je remi. U 88. minuti Čabraja je ubacio s lijeve strane, lopta dolazi do Mitrovića koji neobranjivo zakucava loptu pod gredu.

Do kraja susreta nije bilo promjena, ostalo je pravednih 2:2.