UEFA nije odobrila minutu šutnje, Poljaci i Izraelci odbili igrati prvu minutu

HINA, Mihaela Bradovski • subota, 18.11.2023.

Nakon što UEFA nije odobrila minutu šutnje u znak solidarnosti sa žrtvama napada Hamasa 7. listopada, mladi reprezentativci Poljske i Izraela odbili su igrati prvu minutu...

Nogometaši Poljske i Izraela odbili su odigrati prvu minutu svoje kvalifikacijske utakmice za Europsko prvenstvo za igrače do 21 godine u znak solidarnosti sa žrtvama napada Hamasa 7. listopada.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prema pisanju medija, UEFA nije odobrila minutu šutnje u četvrtak.

Domaćin Poljska dobila je utakmicu 2:1. Izrael se nalazi na dnu skupine D nakon dva poraza u isto toliko utakmica, dok je Poljska vodeća nakon što je dobila sve četiri.

Izraelske snage tjednima napadaju Gazu u znak odmazde za napad militanata Hamasa na južni Izrael. Izrael tvrdi da je Hamas ubio 1.200 ljudi i uzeo oko 240 talaca. Zdravstvene vlasti u Gazi kažu da je više od 12.000 Palestinaca ubijeno u izraelskoj protuofenzivi.