Široki u drugom poluvremenu slomio otpor Cedevite Junior

Petar Jenjić • subota, 18.11.2023.

U susretu petog kola Druge ABA lige, košarkaši Cedevite Junior poraženi su od Širokog Brijega. Izgubili su rezultatom 84:65...

Košarkaši Cedevite Junior upisali su treći poraz u ABA 2 ligi ove sezone. Do pobjede je stigao Široki koji je slavio s 84:65 i tako došao na omjer 3-2.

Igraj na kvalifikacije za EP na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Cedevita je tijekom prve četvrtine imala i dvoznamenkastu prednost (26:15), a do kraja iste Široki je smanjio na minus pet (26:21). Nakon 20 minuta igre bilo je 38:38.

Egal se nastavio i u trećoj četvrtini, a Široki je od zaostatka 52:50 napravio seriju 11:0 na ulasku u zadnjih deset minuta. Uskoro su otišli na dvoznamenkastu razliku te je uspješno sačuvali sve do kraja.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Mateo Čolak s 23 poena, dok je Zachary Nutali dodao 15 koševa i sedam skokova.

Cedevitu je predvodio Renato Serdarušić s 18 koševa i osam skokova, Sandro Rašić dodao je 11 poena i šest skokova.