Još tri reprezentacije potvrdile plasman na Europsko prvenstvo

Petar Jenjić • subota, 18.11.2023.

Odigrane su četiri utakmice kvalifikacija za Europsko prvenstvo, a tri reprezentacije potvrdile su plasman na veliko natjecanje. Radi se o: Nizozemskoj, Rumunjskoj i Švicarskoj...

Reprezentacija Nizozemske stigla je do domaće pobjede protiv Irske s 1:0 i tako potvrdila plasman na Europsko prvenstvo.

Igraj na kvalifikacije za EP na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nizozemci su do prvog i jedinog gola na susretu stigli u 12. minuti preko Wouta Weghorsta na asistenciju Stefana de Vrija.

U skupini I je sve jasno nakon današnjih utakmica, a to je da će Rumunjska i Švicarska put Njemačke. Rumunji su to potvrdili gostujućom pobjedom protiv Izraela s 2:1.

Izrael je poveo u drugoj minuti preko Erana Zahavija, a Rumunjima je izjednačenje donio George Puscas u desetoj minuti. Gosti su preokret kompletirali u 63. minuti preko Ianisa Hagija.

Rumunji su u 85. minuti ostali s igračem manje nakon isključenja Valentina Mihaila, ali uspjeli su izdržati do kraja.

Nakon prvog dijela nije bilo golova, a u 47. minuti Ruben Vargas zabio je za vodstvo Švicaraca, da bi bod Kosovu donio Muhamet Hyseni u 82. minuti.

Pobjedu je upisala i reprezentacija Bjelorusije koja je s 1:0 bila bolja od Andore. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Denis Laptev u 83. minuti.

U skupini I tako Rumunjska ima 19 bodova, a Švicarska dva manje. Izrael ima 12, Kosovo 11, Bjelorusija devet, a Andora dva boda.