Cedevita Junior u završnici prelomila utakmicu protiv Alkara

Petar Jenjić • ponedjeljak, 20.11.2023.

U posljednjoj utakmici devetog kola domaćeg košarkaškog prvenstva, Cedevita Junior slavila je u gostima kod Alkara. Konačan rezultat bio je 81:73...

Cedevita Junior je nakon utakmica u Drugoj ABA ligi gostovala kod Alkara u domaćem prvenstvu. Bilo je zanimljivo sve do kraja, domaćin se dugo držao, ali je na kraju ipak posustao. Gosti su slavili sa 81:73.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Cedevita je vodila gotovo cijelo vrijeme, a nakon sedam i pol minuta igre stigla je na osam razlike (18:10). Održavali su gosti prednost i u drugoj dionici, a u 18. minuti stigli su na dvoznamenkastu prednost (36:25).

Alkar je do kraja prvog poluvremena ipak uspio ponešto smanjiti zaostatak, ukupno na pet koševa minusa. Bilo je 40:35 za zagrebačku momčad.

Sinjani su nastavak otvorili serijom 7:0, a kroz cijelu treću dionicu bili su u vodstvu, posebno na krilima Andrije Blatančića. Tricom Hrvoja Vučića uoči zadnjih deset minuta imali su prednost od 58:54.

Iako je igrao prve tri četvrtine bez poena, Kevaughn Allen ubacio je brzo osam poena gostiju koji su okrenuli zaostatak i poveli sa 69:65. Egal je ostao sve do kraja, a dvije trice Vita Kućića te njegova slobodna bacanja prelomila su susret.

Kučić je s 24 poena i sedam asistencija predvodio momčad do pete pobjede sezone, dok je Sandro Rašić dodao 14 koševa.

Kod Alkara je najbolji bio Yuat Alok s 20 poena, sedam skokova i šest asistencija, dok je Andrija Blatančić dodao 19 poena i pet asistencija.