Liga prvaka, skupina A, 8. kolo, 23.11.2023, 18:45 h
Barlinek Industria Kielce 28:24 RK Zagreb
RK Zagreb

Zagreb odradio odličnih 50 minuta, ali Kielce ipak bilježi pobjedu

Branimir Korać • četvrtak, 23.11.2023.

Rukometaši Zagreba nisu uspjeli kreirati iznenađenje na vrlo teškom gostovanju kod Kielcea. Poljaci su na kraju slavili s 28:24...

Više od 50 minuta Zagreb je mučio Kielce, imao vodstvo, bio potpuno ravnopravan i opasan protivnik, ali u završnici susreta Kielce se ipak odvaja i posljednje minute provodi u vodstvu.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zagreb je još jednom spustio Kielce na ispod 30 golova, ali za razliku od prošlog kola kada je uzeo barem bod, ovaj put je ostao kratkih rukava.

Hrvatski prvak imao je sjajan ulazak u utakmicu gdje je iskoristio loš start Kielcea, Matej Mandić je nastavio gdje je stao u prošlom kolu i Zagreb je vrlo brzo stigao do visokog vodstva 7:2.

Međutim kako je vrijeme odmicalo, tako se domaćin približavao i uspio je do poluvremena doći do poravnanja te se na odmor otišlo s 12:12.

Bilo je vrlo važno ne dopustiti Kielceu da na početku drugog poluvremena ne preuzme inicijativu i počne se odvajati.

Zagreb je to uspješno spriječio i ostao je u rezultatskom egalu. U nekoliko navrata Kielce je dolazilo do dva gola razlike, ali svaki put se Zagreb vraćao.

Ipak, u završnici Kielce radi seriju 4:0, odlazi u zadnjih osam minuta na 26:22 i rješava pitanje pobjednika.

Kod Zagreba Mandić je završio s deset obrana i 27 posto, po pet golova postigli su Miloš Kos i Timur Dibirov.

Kod Kielcea deset obrana imao je Andreas Wolff, a pet golova postigao je Szymon Wiaderny.