SuperSport HNL, 16. kolo, 24.11.2023, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Zdenko Lovrić, Dominik Benković, Ivan Janić; 4. sudac:Domagoj Kurtović; VAR: Mario Zebec, Ivan Matić

Petar Jenjić • petak, 24.11.2023.

Odigran je prvi susret 16. kola SuperSport HNL-a, a do pobjede je stigao Slaven Belupo. Gosti su odnijeli bodove iz Kranjčevićeve pobjedom protiv Lokomotive...

Do četvrte pobjede sezone, a prve nakon četiri kola, stigao je Slaven Belupo. Farmaceuti su gostovali kod Lokomotive i slavili s 3:1, a tri od četiri pogotka vidjeli smo u prvom poluvremenu.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Odmah nakon 20 sekundi šansa za Lokomotivu. Silvio Goričan je dobio loptu u prostor, sjurio se prema golu. Uputio je nešto između udarca i ubačaja, ali Marin Šotiček nije uspio stići na loptu. Domaćin je bio češće na polovici protivnika u uvodnim minutama.

Ipak, Belupo je bio taj koji je došao do vodstva. Nakon 48 dana Farmaceuti su zabili gol, sve je napravio Arber Hoxha koji je ušao u kazneni prostor i pucao iskosa. Loptu je malo skrenuo Branimir Kalaica, dovoljno za prevariti Nikolu Čavlinu.

Lokomotiva je poravnala u 24. minuti. Marin Leovac je ubacio u peterac, Ivan Sušak nije najbolje reagirao, a Šotiček je iz blizine ugurao loptu u mrežu.

Slaven Belupo ponovno je poveo u 39. minuti. Adrian Liber je odigrao za Tomislava Štrkalja koji puca isprve unutar kaznenog prostora. Lopta je završila na gredi i odbila se do Benedika Mioča koji glavom šalje loptu preko linije.

Prva ozbiljna šansa u nastavku stigla je u 68. minuti. Odlična šansa za Lokomotivu, Karlo Bartolec je odigrao povratnu za Tucija koji puca s 12 metara, ali Sušak je obranio uz pomoć grede. Iz 75. minute izdvaja se još jedna obrana vratara gostiju nakon udarca Tucija.

Gosti su odlučili zatvoriti utakmicu, a domaćin je očekivano sve češće bio blizu protivničkog gola. Potvrda pobjede gostiju stigla je u 93. minuti. Matej Šakota je ukrao loptu Jonu Mersinaju, sjurio se prema golu i lijepo poentirao u malu mrežicu.