SuperSport HNL, 16. kolo, 25.11.2023, 15:00 h, Gradski stadion Varaždin
Suci: Fran Jović, Luka Pušić, Ivan Starčević; 4. sudac: Toni Dadić; VAR: Dario Bel, Kristijan Novosel

Petar Jenjić • subota, 25.11.2023.

U drugom susretu 16. kola SuperSport HNL-a, nogometaši Rijeke slavili su na gostovanju kod Varaždina. Po jedan pogodak u svakom poluvremenu bio je dovoljan za sva tri boda...

Nogometaši Rijeke produžili su niz neporaženosti koji traje od kraja kolovoza. U susretu 16. kola SuperSport HNL-a, na gostovanju kod Varaždina slavila je rezultatom 2:0 i tako stigli na dva boda minusa iza Hajduka. Varaždin je ostao na 17 bodova, a za pobjedu ne zna od kraja rujna.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Iz prve prave opasnosti pred oba gola, vidjeli smo pogodak. Sjajno je vanjskom odigrao Toni Fruk za Emmanuela Bandu koji je neumoljivo s deset metara skrenuo loptu u gol. Tri minute kasnije nova šansa za Rijeku. S više od 30 metara opalio je Marijan Čabraja iz slobodnog udarca, no zatresla se greda.

U 20. minuti Lindon Selahi je vanjskom poslao loptu na 11 metara, Fruk je pucao isprve, ali otišlo je kraj gola. Dobra šansa Rijeke ponovno sedam minuta kasnije, pucao je Franjo Ivanović iskosa unutar kaznenog prostora, ali obranio je Oliver Zelenika. Odmah na drugoj strani prilika za domaće, Domagoj Drožđek je poslao loptu preko grede s deset metara.

Velika šansa u 35. minuti za Ivanovića koji je sjajno primio dugačku loptu i uputio udarac, ali lopta je završila na vratnici. Varaždin je odgovorio na drugoj strani, pucao je Drožđek, no Nediljko Labrović je obranio bez većih poteškoća. Dobro prvo poluvrijeme, prije svega gostiju, koji su mogli voditi i s većom razlikom.

Malo bolje domaćin je ušao u nastavak, ali se ipak našao u zaostatku od dva gola. Fruk je ubacio u 53. minuti, a Luka Škaričić glavom poslao loptu u vlastitu mrežu. Ni napadač ne bi bolje reagirao na to. Pet minuta kasnije probao je Fruk iz slobodnog udarca, ali šalje loptu preko gola.

U ostatku susreta bilo je još nekoliko solidnih pokušaja, no nove promjene rezultata više nije došlo. Rijeka je zadovoljnija napustila teren.