Večer domaćina, Dubrovnik svladao Alkar, Šibenka lako protiv Bosca

Petar Jenjić • nedjelja, 26.11.2023.

Odigrane su tri utakmice desetog kola hrvatskog prvenstva u košarci. U sva tri susreta kao pobjednici su izašli domaćini...

U posljednjoj subotnjoj utakmici 10. kola prvenstva Hrvatske košarkaši Šibenke na svom su parketu bili bolji od Bosca rezultatom 98:77.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Šibenka je dobila svaku od četvrtina te je time ostvarila četvrtu pobjedu u sezoni. Bosco je ostao na samom dnu ljestvice te sada ima omjer 1-9.

Šibenku su do slavlja vodili Armin Hrštić s 18 poena, tri dodavanja i tri skoka, Antonio Klarin je dodao 16 poena, a imao je i pet asistencija. U poraženom sastavu najbolji je bio Borna Katanović s 19 poena i pet ukradenih lopti.

Ranije u subotu domaće pobjede upisali košarkaši Dubrovnika i Cedevite Junior. Dubrovnik je bio bolji od sinjskog Alkara 78:75, a domaći sastav utakmicu je na svoju stranu usmjerio u samoj završnici.

Najbolji igrač na parketu bio je domaći Petar Dubelj koji je ubacio 30 poena, a tome je dodao šest asistencija i pet skokova. Za Dubrovnik je još Filip Vujičić ubacio 17 poena uz sedam skokova. Najbolji igrač sinjske momčadi bio je Andrija Blatančić s 19 koševa i sedam skokova.

Lakše je do trijumfa došla Cedevita Junior koja je pobijedila DepoLink Škrljevo 94:81. Cedevita Junior ogroman je korak prema slavlju napravila do poluvremena kada je vodila s 18 poena razlike.

Do pobjede su Cedevitu Junior vodili Vito Kučić s 22 i Kevaughn Allen s 20 poena. Uz to je Kučić upisao pet asistencija i četiri skoka. Na drugoj strani najbolji je bio Karlo Uljarević sa 16 koševa, šest asistencija i sedam skokova.

Na ljestvici vodi Zadar s omjerom 9-0. Slijede Split s 8-2, Cibona s 8-1 i Dinamo sa 7-2. Cedevita sada ima šest pobjeda i četiri poraza, a Dubrovnik 5-5. Šibenka je sada na 4-6, Alkar i DepoLink Škrljevo su na omjeru 2-8, dok je Bosco posljednji te ima tek jednu pobjedu.