SuperSport HNL, 16. kolo, 26.11.2023, 15:00 h, Aldo Drosina
Suci: Ante Čulina, Ivan Mihalj, Dejan Vuković; 4. sudac: Goran Pečarić; VAR: Ante Čuljak, Ivan Vučković

Petar Jenjić • nedjelja, 26.11.2023.

Hajduk je u pretposljednjem susretu 16. kola SuperSport HNL-a slavio na gostovanju u Puli. Bijeli su u jednoj jako nervoznoj utakmici slavili s 2:0...

Do šeste vezane pobjede, a pete zaredom u SuperSport HNL-u, stigao je Hajduk koji je danas gostovao u Puli kod Istre 1961. Popunjen stadion i srušen rekord posjećenosti, pomalo je bio i u sjeni vrlo nervoznog susreta u kojem nismo vidjeli puno nogometa.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Na koncu je Hajduk postigao po jedan pogodak u prvom i jedan u drugom poluvremenu te zadržao razmak ispred Rijeke i Dinama na prvom mjestu ljestvice. Istra ostaje na 14 bodova.

Hajduk je došao do vodstva u 16. minuti. Sjajan gol stigao je nakon što je Ismael Diallo poslao loptu u kazneni prostor, ali nekako je došla iskosa do Emira Sahtija koji se sjurio na nju i snažno opalio u suprotni kut.

Tri minute kasnije Mateo Lisica lijepo je odigrao za Antonija Maurića čiji vrlo dobar udarac s ruba 16 metara ide malo kraj stative. Uslijedio je dosta nervozan period na obje strane, bilo je i naguravanja, a na koncu su do kraja poluvremena kartone zaradili samo Marko Livaja i Ante Erceg koji je napravio puno prekršaja za prvi.

Frano Mlinar je ubacio iz kuta u 49. minuti, pucao je Erceg isprve, ali otišlo je kraj gola. Nervoza se nastavila i dalje, a prvu sljedeću šansu vidjeli smo u 61. minuti kada je Zvonimir Šarlija u zadnji trenutak ispravio svoju grešku i zasmetao Ercegu na osam metara.

Umalo kobna greška na drugoj strani. Sahiti je proigrao Livaju koji je zaobišao Lovru Majkića pa pucao iskosa, no Iure Iovu je očistio malo ispred gol linije. Dugo se ništa nije događalo, sve do 87. minute susreta.

Tada je Hujbera lopta pogodila u ruku. Siguran izvođač s 11 metara bio je Marko Livaja koji šalje loptu pod gredu.