Modrić asistirao, ali i zbog ozljede napustio igru u pobjedi Real Madrida u Cadizu

Branimir Korać, HINA • nedjelja, 26.11.2023.

U 14. kolu La Lige Real Madrid vratio se na vrh ljestvice glatkom gostujućom pobjedom protiv Cadiza. Loša vijest je ozljeda Luke Modrića koji je morao napustiti igru...

Španjolski nogometni velikan Real Madrid preuzeo je vrh Primere nakon što je u susretu 14. kola nacionalnog prvenstva na gostovanju pobijedio Cadiz sa 3:0.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

"Kraljevski klub" je poveo već u 14. minuti golom Rodryga, a isti je igrač u 64. minuti na asistenciju Luke Modrića zabio za 2:0.

Sjajnu predstavu Rodrygo je okrunio u 74. minuti asistencijom za Judea Bellinghama za konačnih 3:0. Kapetan hrvatske reprezentacije za goste je igrao do 70. minute kada je umjesto njega u igru ušao Dani Ceballos. Modrić je šepajući napustio travnjak, a koliko je teška ozljeda, još nije poznato.

U ranije odigranom susretu Real Sociedad je s 2:1 pobijedio Sevillu koja je na koncu završila utakmicu s dva igrača manje.

Momčad iz San Sebastiana je povela već u trećoj minuti nakon autogola Marka Dmitrovića, a u 22. minuti je Umar Sadiq povećao prednost domaćina na 2:0.

Sevilla je smanjila u 60. minuti preko Youssefa En-Nesyrija, no u samoj završnici gosti su ostali s dva igrača manje. U 88. minuti je Sergio Ramos isključen zbog prekršaja, a nakon prigovora crveni je dobio i Jesus Navas.

Ramosu je to bio 21. crveni karton u Primeri, te 30. u karijeri. Bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao je cijeli susret za Sevillu.

Tri boda je dohvatio i Villarreal koji je pobijedio Osasunu s 3:1. Sva četiri gola pala su u posljednjih tek nešto više od pola sata utakmice, a junak u pobjedi "Žute podmornice" bio je trostruki strijelac Jose Morales (57, 71, 80), dok je za goste zabio Alejandro Catena u 78. minuti. Hrvatski napadač Ante Budimir je predvodio napad Osasune igravši do 77. minute.

Večeras se još sastaju Real Betis i Las Palmas, a kolo u ponedjeljak zatvaraju Girona i Athletic Bilbao.

Real je ovom pobjedom preuzeo vrh ljestvice sa 35 bodova, Girona koja ima utakmicu manje, je druga s bodom manje, dok Atletico Madrid i Barcelona imaju po 31 bod.