Rayo Vallecano 1:1 Barcelona
Barcelona

Barcelona kiksala u Madridu, Rayo Vallecano ispustio pobjedu

Branimir Korać, HINA • subota, 25.11.2023.

Barcelona nije uspjela doći do sva tri boda na gostovanju kod Rayo Vallecana, morala se zadovoljiti remijem 1:1 nakon što je gubila do 82. minute...

U prvom subotnjem susretu 14. kola španjolske La Lige nije bilo pobjednika, nogometaši Rayo Vallecana i Barcelone odigrali su u Madridu 1:1.

Igraj na utakmice La Lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Rayo Vallecano je poveo u 39. minuti odličnim pogotkom Unai Lopeza koji je žestoko pucao s 30 metara te je precizno pogodio bliži kut nemoćnog vratara Barcelone Inakija Pene.

Cijelo drugo poluvrijeme Barcelona je napadala i tražila izjednačenje, kao i potencijalni preokret. U 76. minuti odlično je s ruba šesnaesterca pucao Raphinha, ali je pogodio vratnicu, no nekoliko minuta kasnije ipak se zatresla domaća mreža.

U 82. minuti Balde je probio lijevu stranu, a ispred Lewandowskog je reagirao domaći igrač Lejeune, ali je nespretno zahvatio loptu i pogodio vlastitu mrežu. Mogla je Barcelona do kraja još jednom kreirati preokret, što je već uspijevala ove sezone, ali domaćin je sačuvao jedan bod.

Barcelona je ostala treća na ljestvici te ima bod manje od madridskog Reala i tri manje od Girone. Rayo Vallecano se popeo na osmo mjesto ljestvice.

U nedjelju se za prvoligaške bodove bore Villarreal - Osasuna, Real Sociedad - Sevilla, Cadiz - Real Madrid i Betis - Las Palmas, dok je posljednja utakmica 14. kola na rasporedu u ponedjeljak. Sastaju se Girona - Athletic Bilbao.