Premier liga, 13. kolo, 25.11.2023, 13:30 h
Manchester City 1:1 Liverpool
Liverpool

Bez pobjednika na Etihadu, Alexander-Arnold poništio rekordnog Haalanda

Branimir Korać • subota, 25.11.2023.

Manchester City i Liverpool odigrali su dobru utakmicu u 13. kolu Premier lige, a na kraju pobjednika nije bilo. City je vodio, dobro je krenuo, ali u drugom dijelu Alexander-Arnold je izjednačio...

Remi na Etihadu i isto odstojanje na vrhu ljestvice. Manchester City ugostio je Liverpool, a završilo je 1:1 što pruža priliku Arsenalu da pobjedom kod Brentforda u kasnijem terminu preskoči City i Liverpool i dođe na vodeću poziciju.

Igraj na utakmice Premier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

U zanimljivom dvoboju City je bio taj koji je imao više loptu u nogama i više napadao, ali i Liverpool je opasno prijetio te je u konačnici i došao do pogotka.

Ipak su prvi do gola došli domaćini. Bilo je to u 27. minuti kada je Ake dao loptu za Erlinga Haalanda, a on pogodio za 1:0.

Haalandu je to bio 50. pogodak u Premier ligi te je postao igrač koji je najbrže stigao do tog dosega, a isto je napravio i u Bundesligi u dresu dortmundske Borussije.

U posljednjih deset minuta prvog dijela prilika je bilo na obje strane, međutim na odmor se otišlo s 1:0.

U drugom dijelu Liverpool je imao nekoliko zanimljivih neiskorištenih situacija prije 80. minute kada je ipak izjednačio. Strijelac je bio Trent Alexander-Arnold koji je lijepo pogodio suprotni kut za 1:1.

Do kraja susreta domaćin je pritisnuo i tražio pogodak za pobjedu, ali bilo je to dosta stihijski i nije stigao do drugog pogotka.

Završilo je 1:1, a Hrvati nisu nastupili. Mateo Kovačić zbog ozljede je bio van konkurencije dok je Joško Gvardiol ostao na klupi kao i svi ostali s obzirom da Guardiola nije povukao niti jednu izmjenu.