Supersport Prva NL, 16. kolo, 25.11.2023, 12:50 h, Dugopolje
Suci: Ivan Vukančić (Benkovac), Marko Maloča (Zagreb), Josip Bošnjak (Zagreb)
Karlo Miljanić 46'
Cibalia

Očajna realizacija Solina, Vinkovčani nose sva tri boda kući

Mihaela Bradovski • subota, 25.11.2023.

U prvom današnjem dvoboju u SuperSport Prvoj NL Solin je ugostio Cibaliju i iako je bio bolji protivnik većim dijelom susreta, nije upisao pobjedu. Vinkovčani su slavili s čak 3:0...

Vicko Ožegović
46'
6
Mateo Jurić-Petrašilo
53'
11
Dino Kapitanović
70'
9
Mehdi Ouamri
78'
20
Dino Klarić
78'
Josip Pejić
57'
8
Rene Šarić
57'
4
Hrvoje Crnčec
73'
17
Filip Lišnić
89'

Siniša Sesar

Na teškom travnjaku u Dugopolju, Solin je ugostio Cibaliju te tražio svoju tek drugu ovosezonsku pobjedu. Nije do nje došao iako je imao sasvim dovoljno prilika, ali realizacija mu je bila dosta skromna.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Od početka je domaćin bio bolji, najčešće je prijetio preko Lovrencsicsa i Vodanovića, ali lopta nikako nije htjela u gol. U 20. minuti mnogu su već vidjeli loptu u golu kada je Vodanović obišao vratara i gađao praznu mrežu, ali stigao je na vrijeme Lasić i odbio loptu.

Deset minuta kasnije još jednom je zaprijetio Vodanović, lukavo je gađao, ali Kovačević krasno brani.

Centimetri su dijelili domaćina od vodstva u 45. minuti kada je Kaćunko pucao glavom, ali lopta je pogodila gredu.

Kazna za sve promašaje stigla je u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Miljanić je krasno proigrao Išasegija koji lakoćom zabija za vodstvo na odmoru.

Šok za Solin na kraju prvog dijela i onda odmah na startu drugog. U 16. sekundi drugog poluvremena Miljanić koristi nesporazum Tomića i Buljana te zabija za povećanje vodstva.

Odmah je Solin uzvratio krasnom prilikom, ali prvi pokušaj Kaćunka obranio je Kovačević, a nakon toga Vodanović je pogodio gredu.

Kako su krenule i prve izmjene, tako je opadao i ritam na travnjaku, igralo se rastrgano i teško se dolazilo do prilika.

Ipak u završnici susreta Cibalia je stvorila još jednu, ponovno je asistent bio Miljanić, a strijelac Išasegi za konačnih 3:0.