Supersport Prva NL, 16. kolo, 24.11.2023, 13:30 h, Stadion Borovo naselje
Suci: Marino Majstrović (Split), Tomislav Keglević (Našice), Nikola Kamenarić (Sveti Ivan Zelina)
Paul Bismarck Tabinas 7' (ag)
Sesvete

Zaustavljen niz Sesvećana, Vukovar slavio u vrlo teškim uvjetima

Mihaela Bradovski • petak, 24.11.2023.

U prvom susretu 16. kola SuperSport Prve NL Vukovar 1991 svladao je na svom travnjaku Sesvete s 3:1. Tako je prekinut niz Sesvećana od deset utakmica bez poraza...

Jordy Hendrik Nicolaus Wehrmann
46'
27
Valentin Jara
82'
25
Jakov Karabatić
86'
21
Niko Garić
90'+2'
24
Franco Capitani Minguez
90'+2'
Marin Brigić
46'
30
Dominik Šuart
64'
11
Fran Čuljak
64'
21
Mirko Sušak
78'
19
Filip Miškić
89'
Mario Rac

Sesvećani su od petog kola igrali protiv svih protivnika, izredali su sve momčadi i nitko ih nije svladao osim Vukovara. Vukovar je to napravio još jednom bio je bolji na svom travnjaku s 3:1.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Uvjetno rečeno travnjaku s obzirom da je susret odigran u jako teškim uvjetima po vrlo blatnjavom terenu na kojem nije bilo moguće razviti neku kvalitetnu igru. No borili su se i jedni i drugi i pružili su sve od sebe.

Već u sedmoj minuti Sesvećani su poveli. Nakon ubačaja iz auta, lopta je prebačena pred gol gdje pogađa Bismarcka i od njega se odbija u mrežu.

Vukovar je imao sjajnu priliku u 16. minuti kada je Tino Jukić ostao sam na drugoj vratnici, ali pucao je pokraj gola.

U 43. minuti Vukovar se ipak vratio u utakmicu. Ubačena lopta u peterac nije očišćena, bilo je dosta odbijanja, a na kraju je došla do Knölla koji je iz blizine šalje u mrežu.

U drugom dijelu Knöll je imao sjajnu priliku kada je ostao sam u 16 metara, ali Žiger je odlično obranio njegov pokušaj.

Ipak deset minuta kasnije domaćin dolazi do preokreta. Ubačena lopta na 18 metara na glavu Knölla koji ju je lijepo prebacio u kazneni prostor gdje do nje dolazi Mustedanagić i šalje je u mrežu.

Na ulasku u sudačku nadoknadu stiže i treći pogodak. Rugašević je ubacio s lijeve strane, a Gonzalez lakoćom iz blizine zabio.