Arsenal zasjeo na vrh ljestvice, Chelsea stradao kod Newcastlea

Branimir Korać • subota, 25.11.2023.

U engleskoj Premier ligi, osim dvoboja između Manchester Cityja i Liverpoola, na rasporedu je bilo još šest utakmica, a najviše je profitirao Arsenal koji je sjeo na vrh ljestvice...

Brighton je prekinuo seriju utakmica bez pobjede slavljem 3:2 u gostima kod Nottingham Foresta. Slavili su gosti u vrlo dinamičnom i zanimljivom dvoboju s puno prilika na obje strane.

Igraj na utakmice Preier lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nottingham je poveo već u trećoj minuti golom Anthonyja Elange, ali gosti su uspjeli do poluvremena doći do preokreta golovima Joaa Pedra i Evana Fergusona.

Roberto de Zerbi je već u prvom dijelu ostao bez ozlijeđenih Ansua Fatija i Tariqa Lampteya, a jedan od dvojice koji su ušli s klupe je upravo Joao Pedro. Brazilac je bio raspoložen i početkom drugog dijela bio je još jednom precitan i to za bijeg na 3:1.

20-ak minuta prije kraja Lewis Dunk skuplja dva žuta kartona u samo minuti razmaka i ostavlja goste s igračem manje. Domaćin je smanjio na 2:3 preko Morgana Gibbs-Whitea, ali više od toga nije napravio.

West Ham je povezao dvije pobjede, a drugu je uhvatio u gostima kod fenjeraša Burnleyja i to s 2:1. Domaćin je vodio golom Jaya Rodrigueza do 86. minute, a onda prvo O'Shea zabija autogol, a zatim Souček u 91. minuti pogađa za preokret.

Arsenal se pošteno namučio u gostima kod Brentforda gdje je slavio samo s 1:0. Međutim i to mu je bilo dovoljno da zasjedne na vrh ljestvice nakon što su City i Liverpool remizirali.

Pogodak za pobjedu Arsenala postigao je Kai Havertz u 89. minuti nakon ubačaja Bukaya Sake.

Chelsea je stradao u gostima kod Newcastlea koji je još jednom potvrdio kvalitetu.

Poveo je rano golom Isaka, ali već deset minuta kasnije Raheem Sterling poravnava.

U drugom dijelu Lascalles i Joelinton podižu na 3:1, Reece James zarađuje isključenje, a Anthony Gordon pogađa za 4:1.