Čudesna utakmica na Anfieldu, Chelsea obranio vodstvo protiv Brightona

Petar Jenjić • nedjelja, 03.12.2023.

Odigrane su četiri utakmice 13. kola engleskog Premiershipa. Posebno dramatično bilo je na Anfieldu i Stamford Bridgeu gdje su pobjede upisali Liverpool i Chelsea...

Na Vitalityju je Bournemouth ugostio Aston Villu te nakon dvije pobjede upisao remi. Dvoboj je završio rezultatom 2:2.

Igraj na Premiership na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Bournemouth je poveo u 10. minuti pogotkom Antoinea Semenya, no deset minuta kasnije Aston Villa je poravnala preko Leona Baileyja. U 22. gostima je poništen gol nakon zaleđa. Dominic Solanke vratio je domaće u vodstvo u 52., da bi bod gostima donio Ollie Watkins u 90. minuti.

Nogometaši Chelseaja vratili su se prvenstvenim pobjedama. Na Stamford Bridgeu bili su bolji od Brightona s 3:2 i tako stigli do 19 bodova.

Chelsea je poveo u 17. minuti preko Enza Fernandeza, da bi već četiri minute kasnije domaćin podebljao vodstvo. Levi Colwill zabio je svoj prvi pogodak za klub u koji je stigao upravo iz današnjeg protivnika.

Facundo Buonanotte smanjio je na 2:1 u 43., a dvije minute kasnije Conor Gallagher zaradio je drugi žuti karton i domaćin ostao bez jednog igrača. Fernandez je iz penala u 65. podebljao vodstvo Chelseaja, a konačan rezultat postavio je Joao Pedro u 92. minuti. Igralo se gotovo 15 minuta nadoknade.

Sjajna utakmica odigrana je na Anfieldu, a nakon obilja preokreta do pobjede je stigao Liverpool koji je svladao Fulham s 4:3. Tako je barem privremeno stigao na drugo mjesto ljestvice.

Redse je u vodstvo doveo Trent-Alexander Arnold u 20. minuti, ali nije se predugo čekao odgovor Fulhama koji je poravnao preko Harryja Wilsona - četiri minute kasnije.

Do kraja poluvremena domaćin se vratio u prednost nakon pogotka Alexisa Mac Allistera u 38. minuti. U smiraj prvog dijela Kenny Tete poravnao je na 2:2, da bi Fulhamu bio i poništen nakon toga gol zbog zaleđa za potpuni preokret.

Gosti zabijaju u 80. minuti preko Bobbyja De Cordove-Reida, ali s dva sjajna gola Liverpool je preokrenuo i slavio. Prvo je svoj prvijenac postigao Wataru Endo tri minute nakon ulaska u igru, a pobjedu svojim novim golom danas Alexander-Arnold.

Do pobjede nije uspio doći West Ham koji je na domaćem terenu odigrao "samo" 1:1 protiv Crystal Palacea. Čekićari su na 21 bodu, a gosti imaju pet manje.

West Ham je do prednosti stigao u 13. minuti preko Mohammeda Kudusa i asistencije Vladimira Coufala, dok je bod gostima donio Odsonne Edouard u drugom poluvremenu.