Premier liga, 14. kolo, 03.12.2023, 17:30 h
Manchester City 3:3 Tottenham
Tottenham

Golijada u derbiju na Etihadu i nova sudačka kontroverza u završnici

Petar Jenjić • nedjelja, 03.12.2023.

Dvoboj 14. kola engleskog Premiershipa odigran je na Etihadu između Manchester Cityja i Tottenhama. Nakon prave golijade završilo je rezultatom 3:3...

Prvi put nakon šest godina nogometaši Manchester Cityja tri uzastopne prvenstvene utakmice nisu stigli do pobjede. Nakon remija protiv Chelseaja (4:4) i Liverpoola (1:1), danas su remizirali i s Tottenhamom na Etihadu. Završilo je 3:3.

Igraj na Premiership na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ovakav razvoj situacije kaže da je Arsenal sada vodeći s 33 boda, Liverpool drugi s 31 bod, Manchester City je treći s 30, dok je Tottenham peti s 27 bodova.

Gosti su poveli u šestoj minuti nakon što je glavom loptu u gol skrenuo Heung Min Son. Samo dvije minute kasnije City je poravnao, a nakon velike gužve upravo je Sonu pripisan autogol poslije udarca Erlinga Haalanda.

Upravo je Haaland vrlo brzo nakon toga imao veliki promašaj, nešto što je teže promašiti nego pogoditi. City je okrunio bolju igru u 31. minuti kada je poentirao Phil Foden nakon što su se Građani gotovo pa ušetali s loptom u gol.

Do zasluženog poravnanja gosti su stigli u 68. minuti, a ovoga puta poentirao je Giovani Lo Celso. Zaista sjajan pogodak. Poravnanje je trajalo samo do 81. minute, a tada je pogodak postigao Jack Grealish. Zanimljivo, njegov prvi pogodak u svim natjecanjima ove sezone.

U dresu Mancheter Cityja Joško Gvardiol igrao je do 87. minute, a tada je na teren ušao Mateo Kovačić. Potpuna ludnica nastavila se u 90. minuti kada se Tottenham još jednom vratio u egal, a tada je Dejan Kuluševski glavom poentirao pod gredu.

Pobunili su se domaći u sudačkoj nadoknadi kada sudac Simon Hooper nije pustio prednost, već dosudio prekršaj, iako je Grealish praktički sam krenuo na vratara. Rezultat se do kraja nije promijenio.