Drama sa sedam golova: Arsenal u zadnjem napadu srušio Luton

Petar Jenjić • utorak, 05.12.2023.

Odigrane su dvije utakmice 15. kola engleskog Premiershipa. Posebno je napeto bilo između Lutona i Arsenala gdje su Topnici slavili pogotkom u zadnjim trenucima susreta...

Prava drama odigrala se u Lutonu gdje je kod jedne od lošije plasiranih ekipa lige Arsenal uspio jedva uzeti sva tri boda. Slavio je s 4:3 i tako barem privremeno stigao na pet bodova prednosti ispred Liverpoola.

Igraj na Premiership na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Arsenal je poveo u 20. minuti susreta, a poentirao je Gabriel Martinelli na asistenciju Bukayo Saka. Samo četiri minute i 14 sekundi kasnije drugi Gabriel, Gabriel Osho, zabio je za poravnanje. Poentirao je glavom nakon ubačaja iz kornera Alfieja Doughtyja.

Treći Gabriel, Gabriel Jesus, vratio je Topnike u vodstvo u 45. minuti nakon ubačaja Bena Whitea. Bio je to konačan rezultat nakon prvog poluvremena.

Na gotovo isti način Luton je stigao i do drugog pogotka u 50. minuti. Iz kornera je ubacio Doughty, a loptu je glavom u gol skrenuo Elijah Adebayo. Potpuni preokret domaćinu je donio Ross Barkley koji je poslao loptu ispod Davida Raya.

Bila je to 57. minuta, a već tri minute kasnije Arsenal je poravnao. Gabriel Jesus asistirao je za Kaia Havertza koji je bez problema matirao protivničkog vratara.

Drama se nastavila sve do kraja, a doslovno u zadnjem napadu Declan Rice nadvisio je obranu Lutona i glavom zatresao mrežu za sva tri boda gostiju.

U drugoj utakmici dana, Wolverhampton je minimalno slavio na domaćem terenu protiv Burnleyja s 1:0. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Hee-Chan Hwang u završnici prvog dijela.