Kriza Cityja se nastavlja, Aston Villa na trećem mjestu, Manchester United svladao Chelsea

Petar Jenjić • srijeda, 06.12.2023.

Odigrano je šest utakmica 15. kola engleskog Premiershipa. Aston Villa slavila je protiv Manchester Cityja i preskočila ga na ljestvici, dok drugo mjesto drži Liverpool koji je slavio kod Sheffielda. Manchester United svladao je Chelsea na Old Traffordu...

Brighton - Brentford 2:1

Pobjedama se vratio Brighton koji je napravio preokret protiv Brentforda i slavio s 2:1 pred svojim navijačima. Sada ima 25 bodova, a njihov protivnik ostaje na šest manje.

Igraj na utakmice Premiershipa na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gosti su poveli iz penala u 27. minuti preko Bryana Mbeuma, ali ta prednost trajala je četiri minute kada je udarcem s ruba 16 metara poentirao Pascal Gross.

Preokret je Brighton kompletirao u 53. minuti kada je glavom poentirao Jack Hinshelwood nakon ubacivanja Grossa.

Crystal Palace - Bournemouth 0:2

Bijeg iz donjeg dijela ljestvice nastavlja Bournemouth koji je s 2:0 slavio na gostovanju kod Crystal Palacea i tako se s večerašnjim protivnikom izjednačio na 16 bodova.

Gosti su poveli Marcosa Senesija u 25. minuti nakon asistencije Luisa Sinisterre. Gosti su pobjedu potvrdili u završnim minutama susreta, a poentirao je Kieffer Moore.

Fulham - Nottingham Forest 5:0

Nakon dramatičnog poraza na gostovanju kod Liverpoola, Fulham se pred svojim navijačima iskalio na Nottingham Forestu i s Craven Cottagea ispratio ga s pet golova.

Domaćin je do vodstva stigao u 30. minuti kada je na ubacivanje Williana najbolje reagirao Alex Iwobi. Četiri minute kasnije na 2:0 povećao je Raul Jimenez nakon proigravanja Andrasa Pereire.

Upravo je Jimenez postigao i svoj drugi, a treći pogodak svoje momčadi. Igrala se 55. minuta susreta. Alex Iwobi također je stigao do svog drugog zgoditka na susretu u 74. minuti za 4:0. Konačan rezultat postavio je Tom Cairney 12 minuta kasnije.

Sheffield Utd. - Liverpool 0:2

Pobjedu od 2:0 upisao je Liverpool na gostovanju kod zadnje momčadi lige, Sheffielda Utd. Tako je ostao na dva boda zaostatka za vodećim Arsenalom.

Redsi su do vodstva stigli u 37. minuti, Trent Alexander-Arnold ubacio je iz kornera, a loptu u gol iz voleja skrenuo Virgil van Dijk.

Rezultat se nije mijenjao sve do sudačke nadoknade drugog poluvremena kada je pobjedu Liverpoola potvrdio Dominik Szoboszlai.

Aston Villa - Manchester City 1:0

Nakon tri uzastopna remija, Manchester City nastavio je s krizom rezultata, a večeras je upisao i poraz. Na gostovanju kod Aston Ville izgubio je s 1:0, čime ga je večerašnji protivnik preskočio na trećem mjestu s 32 boda.

Nije bilo puno šansi tijekom susreta, a domaćin je do vodstva stigao u 74. minuti kada je Leon Bailey poentirao uz pomoć odbijanca Rubena Diasa.

Joško Gvardiol odigrao je svih 90 minuta za goste, dok je Mateo Kovačić ušao u igru u 68. minuti.

Manchester Utd. - Chelsea 2:1

Manchester United slavio je na Old Traffordu s 2:1 protiv Chelseaja. Sada se barem privremeno izjednačio s Tottenhamom na petom mjestu s 27 bodova.

Veliku priliku za vodstvo domaćin je propustio u devetoj minuti kada je Bruno Fernandes promašio penal. Preciznije, obranio ga je Robert Sanchez. Domaćin je ipak poveo u 19. minuti, a strijelac je bio Scott McTominay.

U finišu prvog dijela Cole Palmer pronašao je prostora za udarac i matirao domaćeg vratara za 1:1. Ipak, svojim drugim golom pobjedu domaćinu donio je McTominay.