Cibona još jednom bolja od Splita, gosti ostali bez odgovora u drugom dijelu

Mihaela Bradovski • četvrtak, 07.12.2023.

Košarkaši Cibone u prvom susretu 11. kola ABA lige upisali su pobjedu protiv Splita 81:73. Zagrepčani su razliku stvorili u drugom dijelu u kojem su se odvojili i upisali pobjedu...

Cibona je odradila dobar posao na otvaranju 11. kola ABA lige. Ugostili su Split koji je pojačan u odnosu na njihov prošli dvoboj u hrvatskom prvenstvu u kojem je Cibona slavila u Splitu. No u odnosu na taj dvoboj pojačana je i Cibona koja u ABA ligi ima pravo koristiti sve igrače.

Igraj na utakmice ABA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon odlaska Jakše Vulića i do dolaska Dine Repeše, momčad je vodio Bariša Krasić, a Cibona je odradila dobru utakmicu.

Prvo poluvrijeme bilo je ravnopravno i nije čudno da je na odmoru na semaforu stajalo izjednačenih 41:41. Split je odlično krenuo i poveo s 11:0, ali do kraja prve dionice Cibona je uhvatila priključak i vratila su u utakmicu.

U drugom poluvremenu drugačija slika. Sredinom treće dionice borbeni domaćin bio je još u zaostatku i gubio je 53:49, a onda kreće serija nakon koje je Cibona potpuno preuzela konce utakmice u svoje ruke. Do kraja četvrtine na semaforu je stajalo 64:57 za Cibonu koja je tako napravila seriju 15:4.

U posljednjoj dionici Split je potpuno pao, prve poene iz igre ubacio je kod vodstva Cibone 76:59 i nije niti zaprijetio povratkom.

Cibona je tako slavila 81:73, moglo je biti i uvjerljivije, a predvodili su je Aleksandar Aranitović s 19 poena i sedam skokova te Jakov Mustapić s 15 poena. Kod Splita po 13 poena ubacili su Toni Perković i Lewis Sullivan koji je dodao i sedam skokova.