Matija Frigan doveo Westerlo u vodstvo pa se ozlijedio na teškom terenu

Branimir Korać • petak, 08.12.2023.

U 17. kolu belgijskog prvenstva Westerlo je gostovao kod Kortrijka i upisao vrijednu pobjedu 2:1. Strijelac vodećeg pogotka bio je Matija Frigan koji se na žalost i ozlijedio...

U dvoboju dvije momčadi s dna ljestvice, Westerlo je odnio lijepu pobjedu s gostovanja kod Kortrijka, preskočio je Leuven i pomaknuo se na 14. mjesto s tri boda manje od Charleroija koji je na 12. poziciji.

Igraj na utakmice belgijskog prvenstva na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Susret je odigran na vrlo lošem i blatnjavom travnjaku, a žrtva tih uvjeta bio je i Matija Frigan koji je početkom drugog poluvremena zaradio ozljedu i morao napustiti igru.

Šteta jer je Frigan dobro krenuo, u 33. minuti je i postigao pogodak za vodstvo Westerloa. Inače, ovo mu je četvrti pogodak u dresu Westerloa i prvi nakon mjesec dana i gola protiv St. Truidena za remi 3:3 u sudačkoj nadoknadi.

Frigana je u Kortrijku zamnijenio Erdon Daci, a upravo on je u 87. minuti zabio za pobjedu gostiju nakon što je 20 minuta ranije Isaak Davies izjednačio.