SuperSport HNL, 18. kolo, 09.12.2023, 17:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 2846
Suci: Jakov Titlić (Potravlje), Sanja Rođak Karšić (Podravske Sesvete), Dario Kolarević (Zagreb)

Branimir Korać • subota, 09.12.2023.

Dinamo je upisao pobjedu protiv Rudeša 1:0. Sam rezultat potvrđuje kako je Dinamo teško stigao do pobjede, pošteno se namučio i Sergej Jakirović imat će o čemu razmišljati narednih dana...

Posljednjeplasirani Rudeš jedina je momčad u ligi koja nema niti jednu pobjedu, a tako je ostalo i nakon 18. kola. Gostovao je Rudeš na Maksimiru kod Dinama i upisao poraz 1:0, ali žestoko se borio i do posljednjih sekundi Dinamo nije bio siguran u pobjedu.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Modri su premekano ušli u utakmicu, nije bilo one energije i volje da se protivnika pritisne i krene po pobjedu. Izgledalo je kao da je Dinamo olako shvatio ovaj susret i to mu se ubrzo osvetilo.

Osjetio je Rudeš da Dinamo nije pravi i sve opasnije je prijetio, pogodio je i gredu te u prvom poluvremenu bio bliži pogotku.

Dinamova prva prilika stigla je u 19. minuti kada je Špikić dobio loptu u prostor, ušao u 16 metara i dao povratnu za utrčalog Mišića koji puca slabo i ravno u Markovića.

Osam minuta kasnije Rudeš ima lijepo priliku, loptu je primio na 15 metara Fran Topić, okrenuo se i pucao iz prve prema donjem kutu, ali Nevistić brani.

U posljednjih deset minuta prvog dijela moglo je biti pogodaka na obje strane. Prvo Pešić nije iskoristio nonšalanciju Dinamove obrane i Nevistić je obranio njegov pokušaj, zatim Marković brani pokušaj Vidovića da bi u 44. minuti Pasariček iz kontre pogodio gredu.

Niti početkom drugog dijela Dinamo nije izgledao ništa bolje, ali s vremenom je sve više pritiskao i bio sve opasniji.

Prijetili su Kaneko (s linije izbija Pavlović) i Kulenović (preko gola s desetak metara) da bi u 77. minuti Dinamo napokon došao do pogotka. Ljubičić je ubacio na drugu vratnicu, Kaneko je bio najviši u skoku u poslao je loptu u peterac gdje je Kulenović koji pogađa praznu mrežu.

U 84. minuti Emreli je pobjegao u kontru, ali spasio je Marković da bi u sudačkoj nadoknadi došlo do velikog nezadovoljstva kod gostiju. Prvo je Nevistić izboksao loptu i pritom odnio Lazarova, u nastavku akcije lopta je završila u korneru, ali Titlić je sudio kraj.

Sudačka komisija imat će posla, koliko god ružno izgledalo Nevistić je čisto odnio loptu nakon čega je došlo do sudara, a drugi je par rukava je li Titlić mogao još dopustiti i izvođenje kornera.

Slijede dvije utakmice jeseni za Dinamo, Ballkani u četvrtak pa Hajduk u nedjelju.