Alkar se vratio pobjedama, Dinamo lako slavio kod Škrljeva

Petar Jenjić • subota, 09.12.2023.

Odigrane su tri utakmice 12. kola domaćeg košarkaškog prvenstva. Alkar je slavio nakon produžetka protiv Dubrave, Dinamo je lako slavio kod Škrljeva, dok je Zabok kod kuće bio bolji od Dubrovnika...

Nakon niza od šest prvenstvenih poraza, košarkaši Alkara po drugi puta ove sezone svladali su Dubravu te stigli ukupno do treće pobjede. Na domaćem terenu slavili su nakon produžetka 74:73.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gosti su 40 sekundi prije kraja četvrte dionice vodili sa 62:66, no Alkar je izborio produžetak. Pobjednički koš s linije slobodnih bacanja ubacio je Trevante Anderson, a gosti nakon toga dva napada nisu uspjeli realizirati.

Do pobjede ih je predvodio Hrvoje Vučić s 22 poena i pet skokova, dok je Mirko Jukić dodao 17 koševa i šest skokova.

Toni Ročak s 19 koševa i devet skokova predvodio je Dubravu.

Na dvije pobjede ostaje Škrljevo koje je na domaćem terenu izgubilo od Dinama s 91:77. Zagrebačka momčad prvu je četvrtinu dobila s 29:11, a do kraja je samo nakratko izgubila dvoznamenkastu prednost.

Po 19 poena u pobjedničkim redovima ubacili su Ivan Vučić (pet skokova) i Filip Kraljević (šest skokova).

Najbolji je kod domaćih bio Nikola Stanojević s 24 koša i sedam skokova.

Do četvrte pobjede sezone stigao je Zabok koji je kao domaćin bio bolji od Dubrovnika s 92:79. Gosti su sada na polovičnom omjeru 6-6, a obje ekipe igrale su toplo hladno.

Prvu četvrtinu gosti su dobili s 25:20, a drugu Zabok s 30:13. U trećoj je Dubrovnik bio bolji s 29:15, da bi 15 razlike domaćin dobio posljednju (27:12).

Dino Cinac s 21 poenom i devet skokova predvodio je domaće do pobjede, Antonio Sikirić dodao je 17 koševa.

Goste je predvodio Filip Vujičić s 30 koševa i pet asistencija.