Izvan svake logike: Okrnjena Cibona šokirala na Višnjiku Zadrane

Mario Borko • nedjelja, 10.12.2023.

Ono što Cibona radi u domaćem prvenstvu bez pretjerivanja je posve nevjerojatno i pravi podvig. Od početka sezone samo s petoricom seniora, a nakon što je svladala u gostima Splita, takva je pobijedila u gostima i Zadar....

Košarkaši Cibone su nakon pobjede protiv Splita prije tri dana, danas srušili i drugog hrvatskog velikana Zadar i to u gostima rezultatom 79:83. Vukovi su tom pobjedom prekinuli pobjednički niz Zadra od osam pobjeda u međusobnim susretima i nanijeli mu prvi poraz u ovoj sezoni hrvatske Premijer lige.

Igraj na utakmice ABA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Zagrepčani su vodili gotovo cijelu utakmicu, Zadar je jedino vodstvo na utakmici imao kod rezultata 8:7, a nakon tog Cibona je serijom 9:0 stvorila prednost koju nije ispuštala do kraja utakmice. Na poluvremenu Cibona je imala prednost od sedam razlike 36:43, a u nastavak je ušla još bolje i treću četvrtinu zaključila s velikih 15 razlike.

Zadrani se nisu predavali i u posljednjoj četvrtini uspjeli su zakomplicirati utakmicu preko Luke Božića, koji je s dvije trice vratio Zadar na samo tri razlike 24 sekunde prije kraja utakmice. Zadrani su se u idućem napadu odlučili za faul, Radovčić je s linije slobodnih bacanja bio siguran i nakon toga Zadar se više nije uspio vratit u utakmicu.

Cibonu su do pobjede predvodili, kapetan Krešimir Radovčić s 21 poenom, četiri skoka i šest asistencija te dvojica Ivana, Perasović s 19 i Majcunić sa 16 ubačaja. Pridoda im se i Aleksandar Aranitović s 13 poena i osam skokova.

Kod Zadra, Dario Drežnjak ubacio je 19 poena uz devet skokova i dvije asistencije, a pratili su ga Krševan Klarica s 21 poenom i Petar Vujačić s 14. Zanimljivo je da je ovaj trojac ubacio čak 34 od 36 postignuti poena Zadra u prvom poluvremenu.

Zadar bez obzira na poraz ostaje vodeći, sad je na omjeru 11:1, dok je Cibona na drugom mjestu s omjerom 10:2.